Перспективи подальшої розробки сланцевого газу в Східній Україні компанією Shell

У прес-конференції беруть участь:

• Голова громадської екологічної ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації Олексій Ангурець;

• Член виконавчого комітету федерації «Друзі Землі Європи» Павло Хазан.

Павло Хазан сказав:

- Ми вже неодноразово говорили про сланцевий газ. Це питання тісно пов'язане з війною між Росією і Україною. Тому що Україна імпортує газ з Росії і, на жаль, навколо імпорту весь час відбуваються якісь політичні ігри. Торік Україна підписала два корупційних договору. У договорі з компанією Shell фігурує частина Януковича і його сім'ї. Прямі питання про це договорі керівництво компанії ігнорує. Питання про безпеку навколишнього середовища та забрудненні підземних вод компанію мало хвилює. Компанія, з одного боку, говорить, що продовжує проект з видобутку сланцевого газу, вже зробили дві тестові свердловини в Донецькій області, які показали, що там є поклади сланцевого газу. З іншого боку, компанія тимчасово припинила процеси на цій території через війну, але обіцяють продовжити в майбутньому. Наша організація «Друзі Землі Європа» неодноразово зверталася до уряду України з проханням переглянути цей договір. Ми і далі будемо стежити за цим. Ми вважаємо, що ця технологія не має права на існування, ми хочемо, щоб Україна залишилася екологічно безпечною країною.

Олексій Ангурець сказав:

- Уже запланована, як протидія фрекінгу, спроба заборонити його на муніципальному рівні. Створена, так звана, антіфрекінговая коаліція. Наступним кроком буде впровадження декларація про вільні від фрекінгу зонгах. З такою ініціативою ми виступаємо в тих регіонах, де почалася робота компанії Shell. Нещодавно відбулася важлива для екологічної громадськості подія, це зустріч федерації «Друзі Землі Європи» і вже другий раз Україна увійшла до складу комітету.

Ми також ведемо переговори зі швейцарською організацією «Пронатура» щодо спільних проектів у Дніпропетровській області щодо збереження біологічного різноманіття. Я сподіваюся, що вже цього року ситуація покращиться.

Джерело

Оцінка: 
0
No votes yet