Тонка арктична крига : 2016 рік поставив новий рекорд «льодового мінімуму»

Тільки що NASA озвучила нові дані про площу льодового покриву в Арктиці: цієї осені вона скоротилася до 4,14 мільйона квадратних кілометрів, це друге найменше значення за історію спостережень. Чи встигне людство врятувати Арктику від повного танення?

Значення цього льодового мінімуму набагато менше багаторічної норми, причому ситуація стрімко погіршується саме в останні роки.

Супутникові знімки показують, що починаючи з 1970-х, площа арктичного льоду скорочувалася в середньому на 3% кожні 10 років. Але в 1990-е швидкість танення різко зросла, до 10% за десятиліття. За останні 10 років були відзначені 10 найменших значень. Протягом історії Землі клімат змінювався, але ніколи раніше-такими темпами.

Арктика теплішає все швидше. У цьому році в ній було відзначено відразу кілька температурних рекордів. Наприклад, в лютому на Алясці температура досягала 16 ° C, а в червні в столиці Гренландії Нуук було тепліше, ніж в Нью-Йорку (плюс 24 ° C). Очікується, що 2016 рік стане найтеплішим за всю історію спостережень.

Експерт Грінпіс Бен Ейліф коментує новий рекорд: «Вже за нашого життя Арктика може залишитися взагалі без льоду на все літо. Це не просто катастрофа для дикої природи і корінних жителів Півночі, це загроза клімату по всьому світу, адже від температур в Арктиці залежать течії, опади, екстремальні погодні явища по всьому світу ».

Ці тривожні факти говорять про те, що у людства залишається все менше часу, щоб протистояти зміні клімату, викликаного спалюванням викопного палива.

Головний інструмент боротьби з глобальним потеплінням - Паризька кліматична угода, спрямоване на скорочення парникових викидів.

І тут є хороші новини: на початку вересня її ратифікували два найбільших емітента парникових газів - США і Китай. На ці країни припадає 39% всіх емісій. Однак Росія, четвертий найбільший забруднювач, має намір відкласти це критично важливе рішення до 2020 року.

Щоб Паризька угода, яке прийшла на зміну Кіотському протоколу, вступила в силу, її повинні затвердити мінімум 55 країн, відповідальних за 55% світових викидів. Експерти вважають, що це може статися вже в поточному році.

Джерело: Greenpeace

Оцінка: 
0
No votes yet