Зустріч з Дзвениславою Качур щодо політики Південної Африки з відновлюваної енергетики

5 грудня о 15:00 в Києво-Могилянській Академії за адресою вул. Сковороди 2, корп. 3, кімната 213А (Зелена аудиторія) відбудеться зустріч з Дзениславою Качур — асоціатом Community Development Resource Association (Кейптаун, Південно-Африканська Республіка). Організатором заходу виступає екоколуб «Зелена Хвиля» за підтримки НаУКМА, інформаційний партнер — АВЕ «Альтернатива».

Презентація Дзенислави Качур на тему «Політика Південної Африки в галузі відновлюваних джерел енергетики» познайомить учасників з тим, як ПАР використовує приватно-державне партнерство, які соціально-економічні вигоди від цього отримують місцеві громади і не тільки, а подальше обговорення дозволить дізнатися більше про український досвід.

У 2011 році, напередодні COP 17, уряд Південно-Африканської Республіки (ПАР) запровадив «Програму закупівлі електроенергії в незалежних виробників відновлюваних джерел енергії (Renewable Energy Independent Power Producer Procurement Programme)». Програма спрямована на збільшення частки відновлюваних джерел енергії в загальній системі електропостачання та збільшення енергетичних потужностей ПАР. За 5 років Програми планується забезпечити виробництво приватними компаніями на тендерній основі до 7000 МВт. Критерії тендеру на 70% залежать від вартості електроенергії. І вартість 1 MВт енергії, виготовленого відновлюваними джерелами, впала з R 2758 (249.56 USD) у 2011 році до R 881 (85,29 USD) у 2013. Ще 30% залежить від запропонованого плану соціально-економічного розвитку.

Компонент соціально-економічного розвитку базується на загальних принципах політики сприяння економічним можливостям чорношкірого населення (Black Economic Empowerment) та складається з:
1. створення робочих місць,
2. місцевої складової (частка виробництва в ПАР),
3. власників та контролю менеджменту,
4. розвитку підприємств та
5. соціально-економічного розвитку.

Зокрема, компонент соціально-економічного розвитку передбачає, що у рамках кожного проекту до 2,5% доходу спрямовується на соціально-економічний розвиток місцевих громад (50 км навколо станції). Такі вимоги щодо соціально-економічної складової у кожному проекті мають можливість суттєво вплинути на зниження рівня бідності та сприяти працевлаштуванню місцевого населення. Одночасно, запропонований механізм, при якому приватні компанії без досвіду соціальних проектів напряму взаємодіють з громадами, містить численні соціальні ризики.

Презентація стосуватиметься саме державної Програми закупівлі електроенергії в незалежних виробників відновлюваних джерел енергії та її результатів. Особлива увага буде надана ризикам та перевагам соціально-економічного компоненту.

Зустріч буде цікава насамперед тим, хто цікавиться та працює у галузі відновлюваної енергетики, розвитку приватно-державного партнерства, роботою з місцевими громадами і хоче більше дізнатися про іноземний досвід, а саме – досвід Південно-Африканської Республіки.

Орієнтовна програма зустрічі:
15:00 – Представлення та знайомство учасників
15:10 – Презентація Д.Качур «Політика Південної Африки в галузі відновлювальних джерел енергетики: приватно-державне партнерство та соціально-економічні вигоди для місцевих громад»
16:00 – Запитання і відповіді та обговорення
17:00 – Завершення зустрічі

За додатковою інформацією звертайтесь до Наталії Гозак, 067-6987651 natalia.gozak@ecoclub.kiev.ua

 

Юлія Мартисенко

Відділ комунікацій

АВЕ «Альтернатива»

Оцінка: 
0
No votes yet