Зустріч ООН узгоджує рішення, спрямовані на подальше впровадження Міжнародної угоди про безпечне використання живих змінених організмів

ДолученняРозмір
PDF icon press-releas_dias_mop7_korea.pdf79.11 КБ

Пхенчхан/Монреаль, 3 жовтня 2014. Країни, що взяли участь у зустрічі Організації Об’єднаних Націй з питання безпечного використання живих змінених організмів (ЖЗО), погодили ряд заходів з метою подальшого впровадження Картахенського протоколу про біобезпеку до Конвенції про біологічне різноманіття як глобального інструменту, який сприяє безпечним передачі, обробці та використанню ЖЗО, які можуть мати негативний вплив на біорізноманіття.

Серед найбільш значущих результатів було рішення запросити уряди та інші заінтересовані сторони використовувати Керівництво з оцінки ризиків живих змінених організмів, розробленого експертною групою, яка була створена  керівним органом Протоколу з метою проведення реальної оцінки ризику та як інструмент для створення потенціалу з проведення оцінки ризику. Також був погоджений механізм  перегляду та вдосконалення Керівництва  з метою отримання покращеної версії документу до восьмої наради Сторін у 2016.

Сторони також погодились продовжувати ідентифікувати ЖЗО, що призначені для безпосереднього вживання в якості продуктів харчування або кормів, або  для обробки та які є предметом транскордонного переміщення шляхом включення інформації, визначеної  рішенням BS-III/10, до існуючої документації, що супроводжує ЖЗО.

Детально були обговорені соціально-економічні міркування та прийнято рішення про відновлення роботи експертної групи з метою досягнення ясності в цьому питанні та розроблення основних тез відповідного керівного документу .

В рішенні   щодо підвищення ефективності структур і процесів в рамках Конвенції та протоколів до неї, Сторони погодилися проводити наступні наради Сторін Протоколу одночасно з іншими нарадами Конвенції про біологічне різноманіття та протоколів до неї, а також погодилися, що будь-який допоміжний орган з питань виконання, заснований Конвенцією повинен також надавати послуги Протоколу.

Сторони також закликали країни, які ще не зробили цього, ратифікувати Нагойсько-Куала-Лумпурський додатковий протокол про відповідальність і відшкодування, та закликали Виконавчого секретаря підготувати необхідні документи, які могли б прискорити набуття ним чинності.

Інші прийняті  рішення стосувалися, серед іншого, Механізму обміну інформацією з біобезпеки, дотримання, фінансового механізму та ресурсів, моніторингу та звітності, використання ЖЗО в замкнених системах, а також оцінки та огляду ефективності Протоколу та бюджету Протоколу на 2015 - 2016 роки.

Зустріч була закрита паном Лі Ін Хо (Mr. Lee In Ho) з  Міністерстваом торгівлі, промисловості та енергетики Уряду Республіки Корея та Діючим Президентом КС/НС7. Він сказав: «Всі зусилля делегатів протягом останніх 5 років прокладуть шлях для ефективного впровадження Картахенського протоколу про біобезпеку, а уряд Кореї, як країна-господар, не шкодуватиме зусиль для розвитку Протоколу. Зокрема, Республіка Корея, з метою впровадження Протоколу та розбудови потенціалу, заснувала «Корейську ініціативу з розвитку потенціалу з біобезпеки», яка була схвалена Сторонами.  Я сподіваюсь на співпрацю між Кореєю та всіма Сторонами у досягненні Ініціативи.

Брауліо Діас (Braulio Dias), Помічник Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй та Виконавчий секретар Конвенції про біологічне різноманіття сказав: «Я вітаю Сторони за їх напружену роботу, і їх дух компромісу, які вони продемонстрували протягом цього тижня. Їх робота сприяє впровадженню Картахенського протоколу, і при цьому  не тільки гарантує біобезпеку, але має також свій внесок у впровадження Конвенції про біологічне різноманіття та її важливу ​​роль в глобальному порядку денному сталого розвитку".

Зустріч була першою у серії трьох нарад Конвенції про біологічне різноманіття, які були заплановані до проведення у м. Пхенчхан, Республіка Корея. 12-а нарада Конференції Сторін Конвенції про біологічне різноманіття відкривається в понеділок, 6 жовтня 2014 р.

Джерело

 
Оцінка: 
0
No votes yet