Завдяки використанню відновлюваної енергетики відбулося сповільнення викидів вуглецевого газу

Бен Вілліс, журналіст британського новинного порталу PV-Tech, опрацював нещодавно опубліковане масштабне дослідження, в якому стверджується, що зростання викидів парникових газів у світі сповільнилося завдяки переорієнтації багатьох країн на відновлювану енергетику.

В звіті Нідерландського Агентства з екологічного оцінювання та Об’єднаного дослідницького центру Європейської комісії знаходимо, що в 2012 році зростання світових викидів сповільнилося до 1,1 відсотка.
Це не склало навіть половини середнього щорічного зростання за останні десять років, що становить 2,9 відсотка. Та ще важливішим є той факт, що наочно було показано відсутність обов’язкової прямої залежності між світовим економічним ростом та зростанням викидів вуглецю. Світовий ВВП зріс до 2,5 відсотків минулого року.

В звіті зазначено, що ця тенденція є найбільш вираженою в регіонах, які є  трьома світовими лідерами з надходження парникових газів у повітря, це  - Китай,Сполучені Штати Америки та Європа. За 2012 рік, викиди діоксину вуглецю в Китаї зросли лише на 3 відсотки минулого року, для порівняння середнє щорічне зростання за останні десять років становить 10 відсотків. В той же час, викиди Сполучених  Штатів та Європейського Союзу знизилися до 4 та 1,6 відсотків відповідно.
Дослідження пояснює таку тенденцію відходом від сильно залежних від викопного палива сфер діяльності в сторону широкого застосування  відновлювальної енергетики, яка досягла 2,4 відсотків в світовому енергетичному балансі у 2012 році.

Віталій Мурашкін, експерт АВЕ «Альтернатива», зазначає: «Євросоюз поставив перед собою мету знизити викиди в атмосферу CO2 на 20% до 2020 року порівняно з 1990. Ця норма вже майже досягнута - на сьогодні викиди зменшилися майже на 17%. Тому нещодавно Європейська комісія запропонувала ЄС новий план - знизити викиди CO2 на 40% до 2030 року. Враховуючи темпи розвитку відновлюваної енергетики в регіоні, немає ніяких сумнівів, що ціль може бути досягнута набагато раніше.»

У звіті також повідомляється, що теперішня тенденція могла б бути початком постійного зниження швидкості зростання викидів парникових газів в атмосферу, якщо Китай,Сполучені Штати Америки та Європа продовжуватимуть зменшувати загальне споживання енергії та нарощуватимуть темпи збільшення в ній частки відновлюваної енергії.

 

Оцінка: 
0
No votes yet