Заборонили продаж гербіциду Roundup Pro 360

Французька влада у вівторок офіційно заборонили продаж гербіциду Roundup Pro 360, слідуючи вердикту, винесеному судом. Суд постановив, що рішення про використання даного гербіциду було прийнято регулюючими органами без урахування в достатній мірі інформації про його небезпеки для здоров'я людей. Заборона на продаж і використання Roundup Pro 360 вкрай важлива, так як служить кроком вперед на шляху до повної заборони всіх типів гербіциду Roundup на основі гліфосату. Згідно із заявою Всесвітньої організації охорони здоров'я, це хімічна речовина є ймовірним канцерогеном для людини.

В серпні минулого року в Киргизстані на регіональній зустрічі неурядових організацій - членів Міжнародної мережі з ліквідації стійких органічних забруднювачів була прийнята резолюція про використання гліфосату в регіоні СЄКЦА.

Текст Реолюціі наводиться нижче.

Регіональна зустріч мережі неурядових організацій - членів IPEN
країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії (СЄКЦА)
27-28 серпня
Іссик-Куль

Резолюція представників НУО СЄКЦА-членів IPEN
Про використання гліфосату

Ми, представники неурядових організацій - членів IPEN, усвідомлюючи свою відповідальність перед майбутніми поколіннями і будучи глибоко стурбованими збільшенням застосування гліфосату в наших країнах;
Беручи до уваги, що гліфосат пов'язують з виникненням безпліддя, порушеннями ембріонального розвитку людини і тварин;
З огляду на, що Всесвітня організація охорони здоров'я вже неодноразово попереджала, що цей гербіцид накопичується в тканинах організму і є можливим канцерогеном. У 2015 році Міжнародне Агентство з вивчення раку (IARC), оголосило гліфосат «потенційно небезпечним канцерогеном для людини». Нові дослідження показують, що гліфосат, змішуючись з «жорсткою» водою або такими металами, як миш'як або кадмій, які можуть бути присутніми в грунті спочатку або потрапляти в нього з добривами, стає настільки токсичним, що починає знищувати клітини людських нирок.
Відзначаючи, що паціенти, які страждають раковими захворюваннями в результаті використання гліфосат вмісного гербіциду "Раундап", подали в суд на компанію Монсанто, звинувачуючи її у виробництві небезпечного для життя продукту
Визнаючи «принцип обережності», декларований Базельською, Роттердамською та Стокгольмською конвенціями, як основу для прийняття рішень про допустимість використання потенційно небезпечних хімічних речовин і сумішей;
Пам'ятаючи про те, що представники сельхозіндустріі маніпулюють громадською думкою стверджуючи, що без гліфосату боротьба з бур'янами виявиться дорожчою і складною, а також про тяжкі наслідки, такі як підвищення цін на продовольство, падіння експорту і скорочення врожаю;
Відзначаючи, що безпечні альтернативи гліфосату існують і добре відомі в усьому світі;
Відзначаючи також, що Європейський парламент планує повністю заборонити використання гліфосат містять препаратів в країнах Европейскогог Союзу до грудня 2022 роки;
Підтримуючи самовіддані зусилля тих країн, які намагаються відстояти необхідність відмовитися від цього препарату в сільському господарстві, звертаємося до урядів країн СЄКЦА і закликаємо:

1. Розробити поетапний план повної відмови від гліфосату в країнах СЄКЦА, як на побутовому рівні, так і для сільського господарства.
2. Заборонити в країнах регіону імпорт, продаж гліфосату і містять його препаратів;
3. Проводити моніторинг імпортованих подібних хімічних препаратів;
4. Заборонити виробництво гліфосату на території країн СЄКЦА, як найнебезпечнішої хімічної отрути, яка може викликати зміни в організмі людини, не сумісні з життям;
5. Заборонити вільний продаж гербіциду "Раундап" в країнах СЄКЦА;
6. Продовжувати подальше дослідження шкідливого впливу гліфосату - зокрема, на ендокринну систему людини;
7. Використовувати інші заходи для знищення бур'янів на основі менш токсичних препаратів, а також агроекології і традиційних знань, включаючи косовицю, оранку і чергування культур;
8. Проводити інформаційний кампанії і акції, спрямовані на зниження застосування гліфосату і гліфосатвмісних  препаратів в регіоні.

Для довідки: гліфосат - неселективний системний гербіцид, який використовується для боротьби з бур'янами, особливо багаторічними. Займає серед гербіцидів перше місце в світі за обсягами виробництва. Гліфосат - є діючою речовиною засобів, що випускаються під торговими назвами «Раундап», «Гліфор», «Торнадо» та «Ураган».

Дані про токсичність гербіцидів на основі гліфосату були вперше опубліковані в Японії. Серед симптомів, викликаних контактом з гліфосат-вмісними гербіцидами, були роздратування і болю в очах, затуманений зір, набряки, болі в суглобах, оніміння обличчя, висипання на шкірі, що повторюється екзема, прискорене і нерівномірне серцебиття, підвищення кров'яного тиску, болі в грудях, надлишкове надходження крові до органів, кашель, головний біль, нудота.

Медики вирішили, що джерелом токсичності гербіціна «Раундап» стала поверхнево-активна речовина. Пізніші опису випадків отруєння хімікатом виявили ті ж симптоми, а також дисфункцію легенів, шлунково-кишкового тракту, анормальні електрокардіограми, низький кров'яний тиск, пошкодження нирок і гортані.

Для людей, які працюють з гліфосат-вмісними гербіцидами, збільшується ризик захворювання на рак. Багато вчених заявляють, що і гліфосат, і гліфосат-вмісні продукти є мутагенними. Існують також дані про вплив гліфосату на репродуктивність. Дослідження в провінції Онтаріо (Канада) показали, що у випадках, коли батьки сімейств (фермери) працювали з гліфосатом, у їхніх дружин спостерігалося збільшення числа викиднів і передчасних пологів.

Гліфосат здатний мігрувати в грунті. Максимальна дистанція його латеральної міграції від місця внесення невідома. Його присутність реєструвалося на відстані до 800 метрів від місця внесення. Отже, під вплив препарату потрапляють території, не передбачені до обробки. При наземному обприскуванні гліфосатом від 14% до 78% речовини не потрапляють на рослини. Так, відзначалася загибель чутливих видів рослин в 40 метрах від мети. При цьому гліфосат дуже швидко мігрує по судинній системі рослин і здатний завдати їм серйозні ушкодження. У багаторічних рослин, які вижили після такого помилкового обприскування, наслідки обробки помітні через кілька років.

Встановлено, що терміни розкладання гліфосату і продуктів його розпаду в грунті різняться в залежності від клімату і хімічного складу грунту від 55 днів до 3 років. Цей гербіцид був знайдений в водних джерелах після його застосування в сільському, міському і лісовому господарстві. Стійкість хімікату в воді нижче, ніж в грунті. У двох дослідженнях стійкість гербіциду в ставкової воді оцінювалася від 12 до 60 днів, але в ставковому мулі він зберігається довше.

Виявилося, що гліфосат може впливати не тільки на флору, але і на фауну. Гліфосат завдає шкоди багатьом нецільовим організмам: корисним комахам (паразитуюча оса, златоглазка, сонечко) і дощовим черв'якам, рибам і птахам, знижує діяльність азотфіксуючих бактерій, пригнічує ріст грибний мікоризи, що допомагає рослинам засвоювати вологу і поживні речовини, робить рослини більш уразливими для хвороб . Цей список можна продовжувати до нескінченності, з огляду на членистоногих, гідробіонтів, рибу, птахів, дрібних ссавців, диких тварин і рослини.

У деяких випадках гліфосат здійснює на біоту пряму токсичну дію. Так, для риб смертельна доза дуже мала - 10 мг / кг живої ваги. Вивчення найбільш поширених грунтових черв'яків, що зустрічаються в Новій Зеландії, показало, що неодноразове застосування гліфосату істотно впливає на їх ріст і виживання. Щотижневе застосування низьких доз гербіциду (1/20 стандартної дози) знижувало зростання, збільшувало час дозрівання (дорослішання) і смертність цих тварин.

Джерело

Оцінка: 
0
No votes yet