З 2015 року частка "чистої" енергії в енергобалансі України буде не менше 10%

Сьогодні уряд затвердив зміни до Державної цільової економічної програми з енергоефективності на 2010-2015 роки. Про це УНН повідомили у відділі інформаційного забезпечення та ЗМІ Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.
        За словами голови Держагенства з енергоефективності та енергозбереження Миколи Пашкевича, планується, що з 2015 року частка "чистої" енергії в енергетичному балансі України має скласти не менше 10%. "Загальний обсяг фінансування заходів програми буде збільшено з 285 до 360 млрд грн протягом 5 років. Збільшення відбуватиметься, переважно, завдяки залученню приватних інвестицій", - сказав М.Пашкевич.
        Чиновник повідомив, що на реалізацію програми у 2011 році передбачається виділити з Державного бюджету 910 млн грн, а також залучити з місцевих бюджетів 2 млрд грн та з інших джерел - 27,97 млрд грн.
        "Фінансування буде спрямоване на заходи будівництва і реконструкції електричних мереж, пристанційних вузлів і підстанцій для приєднання об’єктів електроенергетики, які виробляють електроенергію відновлювальних джерел енергії. Також дослідження потенціалу регіонів України щодо розміщення потужностей з генерації енергії з відновлюваних джерел, поточного стану малих гідроелектростанцій, вітропотенціалу України". – зазначив М.Пашкевич.
        Він додав, що в результаті виконання цих заходів у 2011 році планується досягти зниження енергоємності ВВП на 3,3 %, у порівнянні з 2010 роком, та забезпечити зменшення частки природного газу та нафтопродуктів на 3 млрд кубічних метрів. Також результатом реалізації програми в поточному році має стати зменшення втрат теплової енергії у будівлях бюджетних установ на 10% за рахунок проведення їх санації.
Оцінка: 
0
No votes yet