Європейському Союзу потрібен низьковуглецевий енергетичний союз

Європейський Союз потребує амбітних цілей щодо скорочення викидів, спрямованих на енергоефективність та відновлювані джерела енергії, а також інструменти заохочення інвестицій згідно з відповідними політиками до 2030 року, повідомляє консультативна група.

Лідери ЄС повинні домовитися про програму на наступне десятиліття до жовтня, дотримуючись терміну, узгодженого раніше цього року, стверджує група в доповіді, отриманій Bloomberg News. До складу консультативної групи входять експерти з Міжнародного енергетичного агентства, Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку та Організації економічного співробітництва і розвитку. Рішення глав урядів 28 держав по стратегії до 2030 року потрібне одностайне.

«Нам потрібно створити низьковуглецевий енергетичний союз, оскільки він передбачає величезні можливості для інвестування у поточні енергосистеми, наповнює їх і пропонує зростання і створення нових робочих місць в Європі, - повідомляє Сандрін Діксон-Деклев, директор брюссельського офісу програми зі сталого лідерства Кембриджського університету, яка брала участь у дискусії даної групи. - Це буде найкращою відповіддю на питання стурбованості енергетичною безпекою та кліматичними цілями, в той час як ми створюємо план переходу для високовуглецевих енергозалежних галузей і країн».

Російський газ
Такі дебати відбуваються в ЄС, так як регіон прагне диверсифікувати свої джерела поставок енергоресурсів і скоротити залежність від імпорту російського природного газу. Питання енергетичної безпеки стало значно актуальнішим в європейському порядку денному після того, як переговори з вирішення суперечки по цінах раніше не вдалися між Росією, найбільшим постачальником в регіоні, і Україною, транзитною країною для близько половини газу в ЄС. Україна заявила, що Росія скоротила поставки газу, зробивши крок, який загрожує порушенням поставок до Європи.

Криза в Україні
Уряди країн ЄС мають різні думки щодо впливу української кризи - так, Німеччина закликає до амбітних цілей щодо скорочення викидів вуглецю та розвитку відновлюваних джерел енергії, щоб скоротити залежність від імпортованого викопного палива. Водночас, Польща закликає дотримуватися гарантій, які надані народам, щодо збереження свого незалежного права самим складати структуру енергетичного балансу і мати можливість використовувати свої внутрішні ресурси, такі як вугілля і сланцевий газ.

Скорочення викидів
Європейська Комісія в січні запропонувала лідерам підвищити скорочення викидів до 40% до 2030 року порівняно з завданням 2020 року по зниженню викидів парникових газів на 20% від рівня 1990 року. Консультативна група Green Growth Group також рекомендує лідерам ЄС дотримуватися принаймні 27% частки відновлюваних джерел енергії на всій території ЄС і цілей по підвищенню енергоефективності.

«Підвищення енергоефективності наших економік та розробка місцевих відновлюваних джерел енергії є нашою найкращою страховкою від залежності від імпорту та високих рахунків за енергію, - зазначає міністр довкілля Німеччини Барбара Хендрікс в заяві. - Тому нам потрібно прийти до спільного рішення з приводу амбітних і обов'язкових цілей для парникових газів, відновлюваних джерел енергії та енергоефективності в 2030 році вже в жовтні цього року».

Незалежно від того, який сценарій щодо скорочення викидів вибере Європа, їй доведеться витратити більше 2 трлн. євро в найближчі десятиліття на модернізацію старіючих електростанцій і поліпшення системи передачі та інфраструктури, повідомила консультативна група. Також у доповіді говориться, що мають бути розглянуті питання усунення бар'єрів на внутрішньому енергетичному ринку, розробки політичних заходів для енергоємних галузей і створення нових принципів державної допомоги при проектуванні програми для наступного десятиліття.

АВЕ «Альтернатива» за матеріалами www . renewableenergyworld . com

Оцінка: 
0
No votes yet