Японія заплатить країнам за сміття, віднесене цунамі до їхніх берегів

Уряд Японії прийняв рішення взяти на себе частину фінансового тягаря щодо утилізації сотень тисяч тонн уламків, які у березні минулого року були віднесені ударом цунамі з узбережжя країни і зараз поступово припливають до Канади і США.

Як повідомили сьогодні офіційні джерела у Токіо, прем'єр-міністр Есіхіко Нода повідомить про це на зустрічі з держсекретарем Сполучених Штатів Гілларі Клінтон у Владивостоці у рамках саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).

Передбачається, що Токіо виділить на утилізацію уламків близько 6 млн доларів. Міжнародне законодавство не накладає на Японію такого зобов'язання. Однак уряд країни має намір виділити ці гроші як подяку за допомогу, отриману після землетрусу і цунамі від країн Північної Америки, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

За даними японського міністерства навколишнього середовища, з узбережжя країни 11 березня минулого року було винесене аж близько 5 млн тонн уламків, приблизно 70% із них потонули. Однак по Тихому океану зараз несе приблизно 1,5 млн тонн дерев'яних фрагментів зруйнованих будинків і т.д. З початку весни вони стали прибиватися до американського узбережжя. Очікується, що основний масив уламків досягне його після жовтня.

Нагадаємо, 11 березня 2011 року, на північному сході Японії стався землетрус магнітудою 9,0, який став причиною найбільшої аварії на АЕС «Фукусіма-1». Землетрус призвів до численних руйнувань і викликав хвилю цунамі, висота якої на окремих ділянках узбережжя країни досягала 40 метрів.

Джерело: forUm

Оцінка: 
0
No votes yet