Яке джерело електроенергії є найчистішим?

Новий прем'єр-міністр Франції Мануель Вальс знову оголосив план президента Олланда щодо скорочення французької залежності від атомної енергетики і зменшенні її частки до половини від усього виробітку до 2025 року, у порівнянні з майже 75% на даний час. План полягає в тому, щоб скоротити атомну енергетику і наростити використання відновлюваних джерел енергії. У своєму виступі він зазначив наступне: «Клімат, очевидно, є тією областю, в якій регулювання необхідно найбільше. Це є серйозною проблемою для всієї планети, і ми повинні відповісти на цей виклик реальною низьковуглецевою стратегією». На карті можна побачити, що Франція вже має дуже низьковуглецеву електроенергію, всього лише 79г CO2/кВтг в обчисленні вуглекислого газу, що викидається на заводах. Ця цифра настільки мала саме тому, що у країні таку велику частку займає атомна енергетика. Насправді продуктивність вуглецю у Франції - 0,15 кг CO2/$ - залишає багато країн позаду (в США, наприклад, цей показник становить 0,4, а в Китаї - 2,1).

Необхідно також звернути увагу на те, наскільки вуглецеємними є різні джерела електроенергії. Як показує графік, викопні види палива мають найвищу вуглецеємність, тоді як інші джерела енергії мають відчутно нижчі показники.

Вугілля є найбільш вуглецеємним, після нього йде нафта, а потім природний газ. Сонячна та геотермальна енергія мають показники енергоємності трохи вище, ніж інші нетрадиційні джерела, але, тим не менш, характеризуються дуже низьким вмістом вуглецю в порівнянні з будь-яким викопним паливом.

Так яке ж джерело електроенергії можна назвати найчистішим? Якщо звертати увагу тільки на вуглецеємність, то найбільш чистим джерелом є гідроенергетика, за нею відразу ж йде енергія океану, вітрова та атомна енергетика. Але чи варто обмежуватися тільки показником вуглецеємності при визначенні найбільш нешкідливого джерела енергії?

Що стосується українських реалій, то ситуація в нашій країні гірше, ніж у тій же Франції, наприклад, яка є одним з лідерів у Європі за низькою вуглецеємністю електроенергії нарівні з Ісландією, Іспанією та країнами Скандинавії. Разом з тим, згідно цим показником, ситуація в Україні краще, ніж у багатьох країнах Центральної і Західної Європи.

Експерт АВЕ «Альтернатива» Віталій Мурашкін повідомляє: «За даними Організації з економічного співробітництва і розвитку, з усіх причин смертності, які пов'язані з навколишнім середовищем, брудне повітря вже до 2050 року буде завдавати чи не найбільшої загрози. Через забруднене повітря щорічно вмиратимуть близько 3,6 млн. чоловік, особливо це стосується Азії, зокрема Китаю та Індії. Як можна побачити на карті, Китай і Індія вже сьогодні знаходяться в списку країн, які мають найвищі показники вуглецеємності електроенергії».

АВЕ «Альтернатива» за матеріалами theenergycollective . com

 

Оцінка: 
0
No votes yet