Як виглядає Антарктида без льоду?

Якщо попросити будь-яку людину уявити собі Антарктиду, то більшість відразу зобразять в розумі величезний крижаний пласт. Вчені з НАСА показали поверхню Антарктиди, яка понад 30 мільйонів років прихована під товстим шаром льоду.

 

У ході проекту, названого BedMap2, дослідники підрахували загальний обсяг льоду в Антарктиді, щоб спрогнозувати підвищення рівня моря в майбутньому. Для цього їм потрібно було знати лежить в її основі топографію, включаючи широкі долини і приховані гірські хребти.

Одними з найбільш вражаючих відкриттів в Антарктиді стали найглибша точка всіх континентів, долина під льодовиком Берд, яка знаходиться на відстані 2780 метрів нижче рівня моря. Також вчені отримали перші детальні знімки гір Гамбурцева, які перебувають під 1,6-кілометровим шаром льоду.

Нова карта заснована на рівні підйому поверхні, товщині льоду і топографії підстави, які були зроблені за допомогою наземних, повітряних і супутникових зйомок. Також вчені використовували радари, звукові хвилі і електромагнітні інструменти, щоб скласти карту.

Оцінка: 
0
No votes yet