Як вчені перетворюють водорості на біопаливо за 60 хвилин

З усіх чистих джерел енергії  біопаливо на основі водоростей найбільше нагадує склад сирої нафти, яку отримуємо з під морського дна. Як ми знаємо, така нафта у природі утворюється з цих самих водоростей протягом мільйонів років.

Дослідники з США знайшли спосіб , щоб не тільки повторити, але й прискорити цей процес "приготування" до точки, де суміш водоростей і води може бути перетворена на свого роду сиру нафту менш ніж за годину. У якості побічного продукту утворюється природний газ та інші речовини. Аналіз показав , що впровадження цієї технології в більш широкому масштабі може дозволити компаніям продавати біопаливо за ціною від двох доларів за галон (3,7 грн за літр).

Міністерство енергетики США вважає , що розширення масштабів виробництва водоростей палива для задоволення щоденних потреб споживання нафти у США потребуватиме близько 15 000 квадратних миль. Для порівняння, повна заміна дизельного пального на біодизель з сої вимагатиме використання половини території США. Таким чином виробництво водоростей не вплине негативно на виробництво сільськогосподарської продукції та не призводитиме до виснаження земель.

При цьому водорості поглинатимуть вуглекислий газ з атмосфери, що суттєво зменшить вплив галузі енергетики на зміни клімату. Біомаса водоростей може культивуватись у океанічних фермах,  а також у водоймах-відстійниках стічних вод.

У 2009 році створено генетично модифіковані мікроводорослі, які є значно більш комерційно привабливими для виробництва біопалив а ніж існуючі у природі види.

У проект вже інвестовано понад 600 млн. доларів США. Технологічне обладнання передбачає переробку близько 600 тон біомаси водоростей в день з отриманням продукту близького за характеристиками до сирої нафти.

 

Оцінка: 
0
No votes yet