WWF: Поступовий перехід на відновлювану енергетику є життєво необхідним рішенням для зменшення небезпечних викидів

Людство поступово прокидається та починає усвідомлювати небезпеку, яку несе за собою викопне паливо для нашої планети. Наукові докази вкотре нагадують про масштаби проблеми та терміновість дій, повідомляє Всесвітній фонд природи (WWF).

Звіт Emission Gap Report за 2013 рік, підготовлений Програмою ООН з навколишнього середовища (UNEP), йде по гарячих слідах звіту Міжурядової групи експертів зі зміни клімату під назвою The Physical Science Basis report та вкотре підкреслює необхідність зменшення викидів вуглекислого газу до 2020 року. Якщо цього не станеться, то буде дуже важко та дорого уникнути найгірших впливів зміни клімату.

Emission Gap Report показує, що ми на хибному шляху, викиди зростають швидше, ніж це передбачалося. Та ще залишається багато СО2, який ми можемо закачати в атмосферу, до того, як ми замкнемо себе у справді небезпечну кліматичну нестабільність. Ми й досі можемо змінити курс, але UNEP наголошує, що «ми повинні діяти вже зараз, до 2020 року», говорить Саманта Сміт (Samantha Smith), лідер світової ініціативи WWF «Клімат та Енергія».

Для того, щоб застосувати існуючі можливості зменшення викидів, потрібна політична воля.

«Відкладання дій на потім призведе до того, що вони будуть не лише дорожчими, а й просто можуть не працювати. Чекати на нову глобальну угоду , що почне свою роботу після 2020 року – це не варіант».

«Під час наступного кола кліматичних переговорів у Варшаві уряди повинні взяти на себе зобов’язання негайних дій в переході з викопного палива на відновлювану енергетику, а також в затвердженні довгострокових цілей, яких ми всі потребуємо для глобальної кліматичної угоди», сказала Сміт.

Використання потрібної кількості фондів для заповнення існуючої прогалини стикається з багатьма перешкодами.

«Тому Всесвітній фонд природи очолив світову кампанію, метою якої є  прямий вплив на фінансові та урядові дії для вилучення принаймні 40 мільярдів доларів США з викопного палива та вкладення їх у відновлювану енергетику», сказала Сміт.

Переклад: АВЕ «Альтернатива»

Джерело: WWF

Юлія Мартисенко
 

IPCC confirms energy transformation must start now

 

Оцінка: 
0
No votes yet