Вітер – найдешевше джерело енергії, повідомляє доповідь Ecofys

Згідно з даними доповіді Ecofys, підготовленій для Європейської комісії, берегова вітроенергетика є найдешевшим джерелом енергії, якщо враховувати різні зовнішні чинники, такі як якість повітря, вплив на здоров'я, витрати на зміни клімату та інше. Про це повідомляє прес-служба АВЕ «Альтернатива».
Автори доповіді виявили, що вартість енергії з берегових вітрових установок становить близько $133 за МВт/год, тоді як вартість газу та вугілля доходить до $208 і $295 за МВт/год відповідно. Однак з доповіді вже були опубліковані витримки, які не включили зовнішні витрати, а саме - субсидії вугільної та газової промисловості та ядерної енергетики.
Доповідь була підготовлена для Європейської комісії консалтинговою компанією Ecofys і пропонує докладний хронологічний звіт про субсидії, які виплачуються вугільним, газовим і ядерним електрогенераторам. У разі, якщо ці субсидії не враховуються, викопне паливо та ядерна енергетика є більш економічно ефективними, ніж вони є насправді. Як повідомив the Guardian Фрауке Тіз, директор політики Європейської Фотовольтаїчної Промислової Асоціації: «Незважаючи на десятиріччя значних субсидій, вугілля і ядерно-енергетичні технології все ще залежать від аналогічних рівнів державної підтримки, які інноваційна сонячна енергія отримує сьогодні. Різниця в тому, що витрати на сонячну енергетику швидко знижуються. Якщо невраховані зовнішні витрати будуть включені, доповідь покаже те, що підтримка викопного палива та ядерної енергетики набагато перевершує підтримку сонячної енергетики».
Енергетичний комісар ЄС Гюнтер Еттінгер, каже, що доповідь під назвою «Субсидії і витрати енергетики ЄС» є всього лише «першим кроком» в отриманні кращого розуміння впливу енергетичних субсидій. Проте, ЄС вже представив деякі результати доповіді, що не враховують квоти CO2 для викопного палива. Ці цифри показують, що на відновлювані джерела енергії припало $48,5 млрд світових державних субсидій в 2012 році, порівняно з $28,2 млрд для газу, вугілля та ядерної енергетики. Реліз ЄС визнав, що цифри «не відображають безкоштовне виділення сертифікатів на викиди, ні податкову підтримку енергоспоживання. Якщо взяти до уваги ці фактори, то розрив між підтримкою відновлюваних джерел енергії та інших технологій виробництва електроенергії буде значно скорочений».
Потрібно відзначити, що минулого року німецька газета Suddeutche Zeitung повідомила, що Еттінгер намагався прибрати цифри по субсидуванню у 2011 році зі звіту, які показали, що відновлювані джерела енергії отримали субсидії нарівні з викопним паливом і ядерною промисловістю. Ці цифри вказували на те, що державні субсидії на викопне паливо склали $33 млрд, на атомну енергетику - $44,3 млрд, а на відновлювані джерела енергії - $38 млрд. У той же час, непрямі витрати для покриття медичних та соціальних наслідків використання вугілля і газу склали ще $50,7 млрд, а в ядерній промисловості не було враховано «страхування лиха» на суму $44,3 млрд.
АВЕ «Альтернатива» за матеріалами inhabitat . com

Оцінка: 
0
No votes yet