Вищий адміністративний суд став на сторону довкілля

 28 квітня 2010 року Вищий адміністративний суд України задоволив касаційну скаргу МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) та скасував всі рішення місцевих судів по справі про надання заповідних земель НАЕК «Енергоатому».

Ще у 2006 році Уряд надав 27 га земель зі складу регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя» на Миколаївщині в постійне користування НАЕК «Енергоатом» для потреб енергетики. В результаті ці землі віддані в жертву під Олександрівське водосховище на р.Пд.Буг, яке, на думку атомників, необхідне для нормальної експлуатації Ташлицької ГАЕС.

 
Попередні рішення судів необґрунтовано встановили, що дане рішення КМУ носить рекомендаційний характер, незважаючи навіть на те, що атомники отримали державний акт на землю на підставі цього рішення. Вищий адміністративний суд направив справу на новий розгляд, при якому ми сподіваємося на об’єктивну оцінку судами всіх наших доводів про порушення численних норм Земельного кодексу при наданні НАЕК «Енергоатом» цих земель в постійне користування.
 
На жаль, поки тривали судові процеси з 2006 року, атомники затопили данні 27 га, на яких проростали численні червонокнижні види рослин. В їх планах є також затоплення ще більших заповідних територій парку, що може стати можливим зважаючи на останні тенденції в Миколаївській обласній раді, яка запропонувала чинному Президенту скасувати рішення свого попередника про створення численних заповідників та національних парків.
 
Ольга Мелень,
 
Керівник юридичного відділу
 
МБО «Екологія-Право-Людина»
 
Тел.:032 2257682
 
Теми: 
Оцінка: 
0
No votes yet