Вінничанам пропонують безкоштовно ... вивозити сміття

Представники вінницького благодійного фонду "Здорова нація" Вадим Кудіяров і Володимир Воловодюк нещодавно повернулися зі Швейцарії, де вони ознайомлювалися з сучасними технологіями утилізації сміття. У "країні сирів і годинників" вони побували на запрошення тамтешньої громадської екологічної організації "Корпус експертів", представник якої Франц Штайбер (Швейцарія) раніше двічі бував у Вінниці.

Сміття у Швейцарії збирають роздільно

- У кількох швейцарських містах ми вивчали досвід вирішення екологічних проблем. У першу чергу - щодо поводження та утилізації твердих побутових відходів. У Швейцарії в цьому плані є чому повчитися. В кожному, навіть невеликому, містечку є спеціальні місця, куди людина може безкоштовно здати різні види сміття (у роздільні контейнери) для подальшої утилізації. Водночас діє й традиційна схема: біля кожного будинку стоїть сміттєвий бак, за обслуговування якого треба сплачувати. Це сміття звозиться на звалище, органічні відходи спалюють, за допомогою чого виробляють електрику і теплову енергію. З того, що залишилося, роблять добрива. Причому спалення відбувається за сучасною, безпечною для екології технологією. На сміттєпереробному підприємстві немає навіть диму! Нас також зацікавило, що швейцарські підприємства для утилізації і переробки приймають шини, - сказав Вадим Кудіяров. 

На заводі із переробки вторинної сировини

Не секрет, що Вінниця давно потребує сміттєпереробного заводу. Адже звалище у Стадниці лише частково вирішує цю проблему. За словами Вадима Кудіярова, для вирішення неї необхідний цілий комплекс заходів: роздільне збирання сміття різних типів, раціональне використання всіх наявних відходів і перетворення спаленного сміття на альтернативну енергію. Вінницьке підприємство "Подільська Січ", яке очолює Володимир Воловодюк, готове займатися збором та переробкою вторинної сировини: пластику, картону, паперу, поліетілену, скла, ПВХ тощо. Мова йде навіть про створення спільного українсько-швейцарського підприємства на базі "Подільської Січі". Планується, що воно першим у Вінниці буде займатися не лише збором вторинного сміття, а й його переробкою.

- Ми хочемо запропонувати вінничанам роздільний збір сміття. Причому за вивіз наших контейнерів, на відміну від сміттєвих баків "Ековіну", люди нічого не будуть сплачувати! - підкреслив Вадим Кудіяров.

Наразі швейцарські підприємці розмірковують над пропозицією створення спільного підприємства. Безумовно, зважаючи на непросту економічну ситуацію в Україні і не дуже привабливий інвестиційний клімат нашої держави невідомо, чи буде взагалі реалізована ця ідея. А ось те, що це нове сміттєпереробне підприємство зможе отримати всі необхідні дозволи, представники "Здорової нації" не сумніваються. 

- Стандарти швейцарців дуже високі. Тому не повинно бути жодних проблем з тим, щоб пройти сертифікацію. На нашому підприємстві планується встановлення багатоступеневих фільтрів, щоб зменшити до мінімуму викиди шкідливих речовин у повітря. Ця швейцарська технологія нині є однією з найкращих у світі, - вважає Володимир Воловодюк.

До речі, підприємство "Подільська Січ" вже має певний позитивний досвід утилізації вторинного сміття. Зокрема, 30 контейнерів для збору пластикових пляшок наразі стоять у вінницькому мікрорайоні "Поділля".  Вивозять це сміття безкоштовно.

Автор статьи: Володимир Присяжнюк

Оцінка: 
0
No votes yet