Відкриття V Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з енергоефективності та відновлюваної енергетики та VI Міжнародної спеціалізованої виставки "Енергоефективність. Відновлювана енергетика - 2013"

Вчора, 5 листопада, відбулося відкриття V Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з енергоефективності та відновлюваної енергетики та VI Міжнародної спеціалізованої виставки "Енергоефективність. Відновлювана енергетика - 2013", організованих Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України. Асоціація відновлюваної енергетики «Альтернатива» стала офіційним медіа-партнером заходу.

За словами організаторів заходів, сьогодні енергоефективність називають п'ятим видом палива, її розглядають як очевидну конкурентоспроможність компаній та наявність доступного і чистого джерела енергозабезпечення у майбутньому.

 

Представники Міжнародного енергетичного агентства вважають, що завдяки активному використанню енергоефективних технологій можна знизити викиди вуглекислого газу на 65 % у найближчі 20 років. Досягти цього можна як впровадженням технологій, так і простою зміною поведінки населення.

У церемонії відкриття взяли участь голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Микола Пашкевич і Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні Ар'я Макконен, які виїхали на сцену на електромобілі Mitsubishi, заряду якого вистачає на 150 км їзди.

 

До церемонії приєднався також керівник програм допомоги «Енергетика, транспорт і довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні Вальтер Треттон: «Співробітництво у сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії є одним з ключових пріоритетів співпраці ЄС з Україною. Нам відомі складнощі і проблеми, які стоять на шляху енергоефективності в Україні. Ми в черговий раз підкреслюємо, що правова база України потребує вдосконалення. Це стосується закону «Про ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів», закону «Про енергоефективність будівель», стандартів щодо відновлюваних джерел енергії і остаточного затвердження Національного плану дій з енергоефективності України до 2020 року.»

 

Вальтер Треттон зазначив, що на сьогоднішній день загальна сума коштів, які надає ЄС Україні на розвиток енергоефективних технологій та відновлювальної енергетики за всіма проектами і грантами, складає більше 100 млн євро. За його словами, ЄС буде і надалі допомагати Україні в рамках існуючих і майбутніх програм з енергоефективності.

 

Арья Макконен, Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії, характеризуючи ситуацію з енергоспоживанням у своїй країні, розповіла: «Ми платимо ринкову ціну за енергію, яку споживаємо, а також сплачуємо додаткові податки. Звичайно, багатьом не подобається така політика, але завдяки їй зменшується енергоспоживання, адже якщо ми платимо за енергію з власної кишені, то кожен двічі подумає, скільки енергії використовувати.» На думку Посла, Україна повинна відпрацьовувати довгострокові плани і приділяти особливу увагу навчанню населення.

 

Арья Макконен також висловила надію, що угода про Асоціацію між Україною та ЄС таки буде підписана в кінці цього місяця. І підписання цієї угоди не тільки зміцнить можливості співпраці між Фінляндією та Україною, але також і між Україною та ЄС.

 

На завершення церемонії відкриття Микола Пашкевич, Арья Макконен і Вальтер Треттон урочисто перерізали стрічку і вирушили знайомитися з представленими на виставці експонатами.

Юлія Мартисенко
АВЕ «Альтернатива»

Оцінка: 
0
No votes yet