Відкриття П'ятого Міжнародного Форуму з відновлюваної енергетики та енергоефективності REF - 2013 Kyiv

15 жовтня 2013, в Києві почав роботу 5 - й Міжнародний Форум з відновлюваної енергетики та енергоефективності REF-2013 Kyiv, центральною темою якого цього року стало підвищення енергоефективності національної економіки. У Форумі беруть участь експерти з понад 20 країн і 60 компаній.

REF-2013 Kyiv відрізняється від попередніх розширеними колом питань, що розглядаються. Як зазначив Віталій Давій, президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України: «Якщо попередній REF був фактичним відображенням того інтенсивного зростання альтернативної енергетики в 2009-2010 роках, то в цьому році ми будемо про проблеми нового етапу розвитку галузі. Раніше ми говорили про інвестиції, технології, цього року ми говоримо також про законодавство, і це питання червоною ниткою проходить через всю робочу програму Форуму».

REF-2013 Kyiv відкривали Міністр екології та природних ресурсів України - Олег Проскуряков, Надзвичайні і Повноважні посли Данії, Швейцарії, Республіки Польща та Фінляндії в Україні. Вони говорили про розвиток відновлюваних джерел енергії в своїх країнах і про співпрацю в цьому напрямку з Україною.

Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні, Крістіан Шененбергер, сказав: «Якщо всі будинки в Україні покрити сонячними панелями, то 20% свого енергетичного балансу країна буде отримувати саме від сонячної енергії».

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні, Генрік Литвин, розповів, що Польща планує до 2020 року досягти 15% відновлюваної енергетики в енергетичному балансі країни. Також він відзначив важливість міжнародного співробітництва, зокрема, з Україною, для розвитку цього сектору. Віталій Давій у свою чергу сказав, що без сприяння і допомоги Польщі, тверде біопаливо в Україні могло б не скоро зайняти свою нішу в числі відновлюваних джерел енергії.

Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України і учасник REF - 2013 Kyiv, поділився радісною для галузі новиною про те, що «ідеологічно Агентство з енергоефективності та енергозбереження України вже згідно з тим, що 50% місцевої складової - це непідйомна цифра для біоенергетики в Україні. Оптимізм вселяє заява Сергія Дубовика про наміри держави зменшити місцеву складову для сектора біоенергетики з 50% до 30% для сприяння її розвитку».

Сергій Дубовик, заступник Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

Сергій Дубовик, заступник Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, говорячи в цілому про розвиток відновлюваної енергетики в Україні, сказав, що «за останні 2-3 роки Україна продемонструвала потужну динаміку розвитку відновлюваних джерел енергії. Досягнення 1ГВт за встановленими вітропарками і сонячними електростанціями свідчить про довгоочікуване становленні такої галузі, як відновлювана енергетика» .

Янеш Копач, Директор секретаріату Енергетичного співтовариства

Підводячи підсумки відкриття П'ятого Міжнародного Форуму з відновлюваної енергетики та енергоефективності REF-2013 Kyiv, Янеш Копач, Директор секретаріату Енергетичного співтовариства, сказав: «Я не можу стверджувати, що Україна до 2020 року зуміє виконати свій план по досягненню 11% відновлюваної енергетики в загальному енергетичному балансі, але ставши членом Енергетичного співтовариства, вона зробила свій стратегічний вибір. Цей крок вперед змушує вірити, що взяті на себе зобов'язання країна виконає».

Асоціація відновлюваної енергетики «Альтернатива» стала офіційним медіа-партнером П'ятого Міжнародного Форуму з відновлюваної енергетики та енергоефективності REF-2013 Kyiv.

Юлія Мартисенко, АВЕ «Альтернатива»

Оцінка: 
0
No votes yet