Валентинки – в переробку!, або Закохайся в свою планету

Выставка ЕКОТЕХЯк продемонструвати свою любов одне до одного і до Землі в День Святого Валентина? Поради зі свідомого святкування. А також – романтична вечеря для білого ведмедя.

День Святого Валентина, 14 лютого, - це день, наповнений вітальними листівками, солодощами, квітами і подарунками. Як і багато інших свят, його святкування може створити ненавмисні екологічні побічні ефекти, такі як переспоживання природних ресурсів та надмірне утворення відходів. Але це не стане проблемою, якщо прислухатись до наступних порад.

Аналізуючи екологічний вплив 14 лютого, американці, приводять таку статистику:
• 198 000 000 троянд – кількість квітів, що були подаровані на День Святого Валентина в 2010 році, за даними Організації американських флористів;
• 141 000 000 вітальними листівками до Дня святого Валентина обмінюються кожного року (не враховуючи валентинки школярів), відповідно до статистики, наданої Hallmark. Це робить День Святого Валентина другим за величиною святом по даруванню вітальних листівкок;
• $ 14,1 млрд - кількість грошей, які американці витратили на традиційні товари до Дня святого Валентина в 2010 році, згідно з опитуванням, проведеним Національною федерацією роздрібної торгівлі.

"Можна провести особливе, можливо, навіть більш креативне і незабутнє, ніж зазвичай, святкування Дня Святого Валентина, все ще будучи екологічно відповідальною людиною", каже Кендра Абковіц з Вандербільтського Університету.

Ось деякі з пропозицій Абковіц:

• Відправте електронну валентинку замість паперової. При надісланні паперової валентинки переконайтесь в тому, що матеріал, з якого вона зроблена, підлягає переробці. Не забудьте утилізувати валентинки, які ви отримали і не бажаєте зберігати!
• Даруйте власноруч вирощені квіти, рослини в горщику або багаторічні рослини замість традиційного букету квітів.
• Даруйте органічні цукерки. Вони виробляються з екологічно чистої сировини без застосування пестицидів.
• Зробіть благодійне пожертвування екологічній організації від імені Святого Валентина.
• Заплануйте романтичну поїздку до заповідника або парку.
• Організуйте вечерю в місцевому ресторані, який спеціалізується на органічних або власноруч вирощених продуктах, або створіть свою романтичну трапезу з вирощеними вами інгредієнтами страв. Крім того, приготування їжі вдома буде економити газ і гроші, і при цьому ви уникнете викидів парникових газів від поїздки до ресторану.
• Дотримуйтесь «зелених» норм поведінки на роботі і вдома. Кілька простих ідей: вимикайте світло, виходячи з кімнати, виключайте комп'ютер в кінці дня, періть білизну тільки при повному завантаженні пральної машини, використовуйте обидві сторони паперу, коли це можливо. Джерело - сайт Університету Вандербілт.

А відома благодійна організація Оксфам радить бути ще більш вигадливими, щоб в День Валентина зізнатись в любові Землі та людям, що потребують допомоги:

Люди повинні почути, як вони можyть показати свою любов до бідних людей і планети. Ви можете поговорити з представником місцевих засобів масової інформації, які найчастіше розказують цікаві історії до дня Валентину. Або звернутися до місцевої суспільної групи і розказати їм про кліматичні проблеми, з якими стикаються бідні групи людей. Або навіть до вашого місцевого депутата, який може бути новообраним , або вже перебувати на службі не перший термін, але хоче і може допомогти в вирішенні таких проблем.

Якщо ви не в змозі вирішити для себе, як саме провести День Святого Валентина, будь ласка, використайте цю можливість, щоб продемонструвати любов до планети, а саме, займіться питанням зміни клімату, яке, як ми знаємо, є дуже важливим на сьогодні. У цьому році ми хочемо почати будувати міцні стіни на фундаменті, закладеному в Канкуні. Так що нам потрібно знати, що створивши фонд з питань клімату , багаті країни засунуть руки в свої кишені, щоб його наповнити.

Ми не створюємо нову петицію чи план дій, але з нетерпінням чекаємо на всі ваші ідеї. Ви могли б подумати про серцеподібні фото, організувати speed-dating для місцевих груп, що розділяють спільні інтереси в питаннях клімату, або «романтичні» листи до свого депутата. Будьте настільки креативними, наскільки вам вистачить фантазії. Наприклад, Оксфорд Група планує романтичну вечерю при свічках для білого ведмедя і амура ... Джерело: Оксфам

А для дорослих - напівсерйозні поради з екологічного інтиму від Грінпіс.

Джерело: КліматІнфо

Оцінка: 
0
No votes yet