Усупереч трендам: Tesla будує електромобілі для Європи

 Тоді, як їхні конкуренти у галузі банкрутують та зазнають втрат, американський виробник електромобілів Tesla завойовує Європу. Автолюбителів переконує, зокрема, солідний запас ходу електрокара.

Американський виробник електромобілів Coda збанкрутував. Спеціаліст з гібридних авто Fisker звільнив більшу частину співробітників, а великі автоконцерни  поки що продають значно менше електромобілів, ніж очікували. Тим часом електромобілі Tesla користуються дедалі більшим попитом – не лише у США, а й на світовому ринку. Як зазначає інформаційне агентство dpa, у другому кварталі каліфорнійський автовиробник збільшив обсяги виробництва Tesla Model S з 400 до близька 500 штук на тиждень. Амбітна мета – 21 тисяча проданих автівок до кінця цього року. Це пов’язано, зокрема, з початком продажу моделі у Європі .

Як повідомив днями у листі акціонерам голова підприємства Елон Маск, перші електромобілі Tesla Model S отримали замовники у Норвегії, Швейцарії та Нідерландах. І хоча поки що головним ринком збуту для Tesla залишається Каліфорнія, оглядачі пророкують виробнику електромобілів значний успіх у Європі. Так у Норвегії, яка особливо активно сприяє електромобільності громадян, за даними видання Welt Online, вже заздалегідь замовлено понад три тисячі автомобілів Tesla Model S. Таємниця успіху полягає, вочевидь, у невідповідності моделей Tesla усталеному стереотипу про електромобіль як не обов’язково красиве авто, призначене радше для коротких поїздок.

 Перемога над упередженнями

"Люди хочуть мати Model S, тому що це класний автомобіль, а не тому що це електромобіль", - зауважує Браян Батиста, відповідальний за продаж автомобілів Tesla у Європі, в інтерв'ю Welt Online. Хоча, Tesla, на відміну від інших автовиробників, робить ставку виключно на електродвигун, не визнаючи гібридних технологій, запас ходу його електрокарів задовольнить найвибагливіших любителів швидкої їзди. Модель потужністю 60 кіловатів дозволяє проїхати 370 кілометрів без підзарядки,  а з потужністю 85 кіловатів - навіть 480 кілометрів. Для порівняння: Nissan Leaf проїжджає близько 120 кілометрів, а це не набагато більше, ніж представлений наприкінці липня 2013 року BMW i3.

Аби необхідність зарядки батарей не стала на заваді купівлі електромобілів європейцями, Tesla планує вибудувати у Європі власну мережу зарядних станцій Supercharger. У США десятки таких станцій дозволяють безкоштовно за 20 хвилин зарядити Model S на 60 відсотків. У Норвегії їх вже встановлюють, у Німеччині планують розпочати установку ще до кінця року. "Треба буде враховувати, що німці їздять швидше, і встановлювати станції Supercharger на ближчій відстані одна від одної", - зауважує Браян Батиста.

Model S пророкують успіх у Європі

Німцям, які особливо полюбляють подорожувати, ймовірно, сподобається ще й те, що під капотом є додаткове місце для багажу, оскільки електродвигун розмістили на задній осі. А любителі техніки оцінять 17-дюймовий сенсорний екран, який дозволяє легко управляти кондиціонером, дахом, камерою заднього виду та навігаційною системою. Він також показує, де знаходиться найближча зарядна станція, та по голосовій команді вмикає улюблену музику. Аби рушити, взагалі не потрібно заводити мотор – достатньо увімкнути потрібну передачу.

Курс на успіх

Від амбітної мети – зробити електромобілі доступними для широкої публіки – Tesla поки що далека. Досі у світі за ціною в середньому 125 тисяч євро за штуку було продано 2500 автомобілів спортивної моделі Tesla Roadster, яка першою з'явилася на ринку 2008 року. 2012 року було випущено седан Model S, який коштуватиме у Німеччині 72 тисячі євро. За три-чотири роки автовиробник планує випустити наступну модель, яка коштуватиме удвічі дешевше, маючи водночас не менший запас ходу.

 Тим часом Model S, попри високу ціну, вже належить до переліку автомобілів, які користуються найбільшим попитом. У другому кварталі вже продано 5150 автомобілів, а за сприятливих умов у Європі та Азії керівник Tesla Елон Маск не виключає можливості продажу понад 40 тисяч електромобілів за рік до кінця 2014 року. Такі оптимістичні прогнози позитивно вплинули на курс акцій Tesla – від початку року їхня вартість збільшилася у чотири рази.

Tesla, заснована 2003 року,  вважається лідером серед виробників електромобілів. Впливовий американський журнал для споживачів Consumer Reports оцінив Model S у 99 зі 100 пунктів – востаннє таку високу оцінку автомобілю давали ще шість років тому. Toyota та Daimler також застосовують у своїх електромобілях компоненти від Tesla та мають пакети цінних паперів американського підприємства. У травні цього року Tesla завчасно повернула державний кредит на розвиток екологічних автомобілів обсягом майже півмільярда доларів. А у першому кварталі автовиробник отримав перші прибутки за свою десятирічну історію.

Джерело: http://www.dw.de

 

Оцінка: 
0
No votes yet