Уряд США анонсував 30 мільйонів доларів на нові гібридні сонячні проекти

Міністерство енергетики США анонсувало 12 проектів, які розподілять між собою 30 мільйонів доларів на розвиток гібридних сонячних рішень, які одночасно генерують сонячну енергію і зберігають її тоді, коли сонце не світить.
Віталій Мурашкін, експерт АВЕ «Альтернатива», зазначає: «Хоча в США інвестиції в чисту енергетику у 2013 році скоротились на 8,4% до 48,4 млрд. дол. США, нові сонячні установки в США досягли рекордних  4,2 ГВт у 2013 році, зробивши американський сонячний ринок, який виріс на 15% порівняно з 2012 роком, лідером за межами Азійсько-Тихоокеанського регіону.»

США виділяють значні кошти на фінансування інноваційних технологій у галузі сонячної енергетики, яку вважають дуже перспективним напрямком в енергетиці. Високоефективна сонячна батарея, яка ефективно працює за температури понад 400o С; батарея, яка відділяє деякі довжини хвиль сонячного світла як тепло; технологія, яка може призвести до значного зменшення розміру сонячної ферми – все це представлене серед тих 12 проектів гібридних технологій, які були обрані Міністерством енергетики США для фінансування. Секретар з енергетики Ернест Моніз у вівторок оголосив про пакет з 12 гібридних сонячних проектів, які отримали фінансування від міністерської програми FOCUS в розмірі 30 мільйонів доларів.

Програма FOCUS (повноспектрове оптимізоване перетворення та використання сонячного світла) є одним з джерел фінансування від програми Міністерства енергетики США ARPA-E (Агенція розширених дослідницьких проектів: Енергія), метою якого є сприяння інноваційним дослідженням, що пов’язані з енергетикою.

Найвища нагорода цього раунду фінансування в сумі 4 182 929 доларів дісталася Sharp Labs of America з Вашингтону: кошти підуть на створення сонячного конвертера, який використовує ультрафіолет та більшість інфрачервоного світла для нагрівання теплоносія. Другу за величиною нагороду в сумі 3,9 мільйонів доларів отримав Державний університет Арізони на розробку сонячної батареї, яка може працювати при температурі понад 450o С.

Компанія MicroLink Devices з міста Нілз, штат Іллінойс, отримала 3,6 мільйонів доларів – третя за величиною нагорода в цьому турі – на розробку високоефективної батареї, яка зможе працювати за температури понад 400o С, тоді як звичайні батареї втрачають свою ефективність вже при 100o С. Компанія також планує використовувати такі технології виробництва, які зможуть дозволити повторне використання виробничих шаблонів батареї у виробництві, що може розширити застосування батарей у сонячній індустрії.

Компанія Otherlab, що базується в Сан-Франциско, отримала  3 мільйони доларів для фінансування сонячної батареї, яка переадресовує частину отриманого спектру сонячного світла, яка не перетворюється на електрику, для нагрівання ємності з розплавленою сіллю та зберігання її у вигляді тепла для подальших потреб.

Otherlab стверджує, що ця технологія може використовуватися для створення недорогих сонячних ферм, які могли б поміститися усередині американського футбольного поля, замінивши теперішні еквіваленти, які можуть простягатися на кілька кілометрів. Це зацікавить такі країни, як Великобританія та Японія, де землі під сонячні ферми дуже цінні.

Технологічний Інститут Массачусетсу отримав фінансування в розмірі 594 329 доларів на розробку високоефективної батареї, яка розділяє отримане світло. Частина його йде на зберігання у вигляді тепла, а частина на вироблення електроенергії.

АВЕ «Альтернатива», за матеріалами pv-magazine
 

Оцінка: 
0
No votes yet