Українські лауреатки міжнародного екологічного конкурсу "Terre de Femmes - Земля Жінок"

tiz_004_pryroda_metelyk.gif Премією «Terre de Femmes - Земля Жінок» Фундація Ів Роше нагородила трьох українських жінок за їх виняткові проекти та дії, спрямовані на благо всієї планети.
4 березня 2010 року Фундація Ів Роше під егідою Інституту Франції вперше нагородила кращі українські жіночі проекти по охороні природи і навколишнього середовища матеріальною премією від 2 000 до 5 000 євро для подальшого їх розвитку. 1-й випуск міжнародної Премії «Terre de Femmes - Земля Жінок», організованиий вперше в Україні у 2009 році, здобув великий успіх - було отримано більше 130 заявок на участь. Кожна із учасниць – це жінка, котра проявляє ініціативу, творить і здійснює маленький подвиг кожного дня, роблячи наш світ зеленішим, красивішим і добрішим. 4 березня 2010 року в Посольстві Франції в Україні пройшла офіційна церемонія нагородження українських лауреаток.
Наталія Трофимович - 1-а Премія - мобілізувала команду добровольців на захист та відновлення ландшафтного
заповідника «Велика і Мала Скала» в Кіровоградській області.
Наталія Трофимович називає цей мальовничий куточок маленькою Батьківщиною. Ландшафтний заповідник «Велика і Мала Скала» знаходиться поблизу села Протопопівка Олександрійського району Кіровоградської області. Будучи вчителем у школі, Наталія любила водити дітей на екскурсію в цей мальовничий куточок природи. На території заповідної зони розташоване озеро, котре з роками, здобувши популярність, привабило велику кількість диких туристів. Ставши членом сільради у 2005 році, Наталії вдалося привернути увагу місцевих жителів на проблему забруднення території та знищення рідкісних видів рослин, деякі з яких занесені до Червоної Книги України. Дякуючи зусиллям Наталії і команди її однодумців, у 2009 році були установлені два шлагбауми, для того, щоб заборонити в’їзд транспорту на територію заповідної зони. Були також вжиті інші заходи з метою зробити туризм чистішим: один із них – регулярне прибирання території, яке проводиться вже не перший рік. Наталія сповнена рішучості змінити тенденцію і привчити співвітчизників бережно відноситися
до природи з тим, щоб зберегти і відновити природний фонд цього унікального куточку України.

Світлана Хватова - 2-а Премія власноручно висадила 400 дерев і створила сквер у новому житловому районі міста Кривий Ріг.

Уже більше 5 років Світлана займається облагородженням територій палісадників і пустирів поруч із своїм будинком. Завдяки справжньому поклику серця, Світлана облагородила двір свого будинку і посадила перші 40 дерев, а згодом почала розчистку і посадку дерев на центральному пустирі між будинками, будучи при цьому молодою мамою і працюючою жінкою-інженером. Кожного року Світлана висаджувала власноручно по 100 дерев. У 2008 році колишньому пустирю був наданий статус скверу. Залучити місцеву дітвору для створення веселих скульптур зі зламаних гілок і стовбурів дерев, розмалювати яскравими фарбами зроблені з використаних матеріалів урни для сміття – все це справа рук Світлани на благо і радість мешканців кварталу.

Олена Христич - 3-я Премія - разом з екологічним центром «Адоніс» бореться за збереження біорізноманіття заповідної зони «Скалки».

Учитель біології, керівник дитячого екологічного центру «Адоніс» у місті Ульянівка Кіровоградської області, в свої 63 роки пенсіонерка Олена Христич не така як усі! З незмінним ентузіазмом вона заохочує дітей, розповідаючи їм про різноманіття природного фонду, і привчає їх до бережного ставлення до багатств природи. У Олени за плечима більше 20 років роботи шкільного екологічного гуртка, створення декількох екологічних стежок, в тому числі у міському парку, де школярі вирощують рідкісні види рослин, а також боротьба за збереження природного фонду території, названої «Скалки». Скалки – це мальовничі береги річки Балануха за Ульянівкою, з багатим видовим складом рослин, в тому числі занесених до Червоної Книги України, котрі страждали від випасання худоби і випалювання рослинного покриву недобросовісними орендаторами земель. Багаторічні зусилля і клопотання Олени Христич і центру «Адоніс» увінчалися успіхом - влітку 2009 року «Скалки» отримали статус ландшафтного заповідника, тобто заповідної зони. В цьому році «Адонісу» виповнюється 10 років. Окриляюча перемога в подарунок, щоб безупинно продовжувати з дитинства прививати любов до природи і прагнення захищати її. Три жінки, три прекрасних починання на благо всіх, три справи, що роблять наш світ зеленішим. Три приклади, котрі показують нам, як стверджує Жак Роше, що «Всі ми, кожний на своєму рівні, спроможні зробити свій внесок на благо Планети».

Сьогодні Фундація Ів роше під егідою Існтитуту Франції оголошує початок конкурсу на здобуття Премії «Terre de Femmes - Земля Жінок» 2010 в Україні. Обов’язково розкажіть про ваші починання та дії! Для участі у конкурсі «Terre de Femmes - Земля Жінок», необхідно надіслати досьє з описом проекту та розпочатих дій і заповнену анкету, яку можна запросити за телефоном (044) 461 04 04 або електронною поштою, надіславши Ваш запит на скриньку contact@yves-rocher.ua Досьє приймаються до 30 вересня 2010 р. за адресою: 04070 м. Київ, вул. Почайнинська 70, офіс N°5 (з поміткою конкурс «Terre de Femmes - Земля Жінок»). Додаткову інформацію про Фондацію Ів Роше та Премію «Terre de Femmes - Земля Жінок» можна знайти на сайті http://www.yves-rocher-fondation.org

Оцінка: 
0
No votes yet