Україна вводить плату за утилізацію автомобілів

Україна вводить утилізаційний збір з імпортних автомобілів після невдалої спроби домогтися скасування аналогічних заходів проти своєї продукції в Росії.

Відповідний проект постанови уряду "Про деякі питання заготівлі та утилізації непридатних до використання транспортних засобів" Міністерство екології та природних ресурсів (МЕПР) опублікувало в середу ввечері, пише "Комерсант-Україна".

Зараз в країні списується близько 100 тисяч автотранспортних засобів щорічно, наголошується в супровідному документі до проекту.

При цьому належного механізму їх утилізації немає. Утилізувати техніку імпортери повинні будуть самостійно, або підписавши договір з уповноваженими підприємствами. Для фінансування цієї програми з імпортерів автомобілів буде стягуватися збір.

Розмір і терміни введення утилізаційного збору в документі не вказані. У проекті зазначається, що Мінекології та Мінекономрозвитку необхідно у двотижневий термін підготувати мінімальний розмір збору.

Глава уряду Микола Азаров раніше заявляв, що він може становити близько 1 тисячі доларів за одиницю техніки.

"Якщо ми теж введемо плату для російських автомобілів за утилізацію, то вони на нашому ринку будуть коштувати на 1 тисячу доларів дорожче, і українці не будуть їх купувати", - заявляв він.

У документі прямо вказується, що ця міра вводиться у відповідь на дії Росії, яка ввела утилізаційний збір з 1 вересня. Його введення призвело до подорожчання українських автомобілів на 10-12%, наголошується в пояснювальній записці до постанови.

В результаті українські компанії ризикують втратити близько 50% продажів - саме стільки зараз експортується в РФ, додають експерти.

Справа в тому, що вітчизняна продукція знаходиться в нижньому ціновому сегменті, який чутливий навіть до невеликих змін ціни. А утилізаційний збір становить для легкових автомобілів від 609 доларів до 1,37 тисячі в залежності від об'єму двигуна, для вантажівок - 4,5-12,1 тисячі доларів залежно від тоннажу.

Україна намагалася домовитися з РФ про незастосування збору у відношенні своєї продукції. За два дні до набуття чинності цього збору Київ запропонував Москві чотири варіанти компромісу, заявляв раніше міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, але не один з них не спрацював.

Зараз баланс торгівлі автомобілями між Україною і Росією на користь останньої.
За підсумками I півріччя імпорт автомобілів з РФ в Україну становив 19,5 тисячі на суму 167,8 мільйона доларів, 328 автобусів - на суму 7,9 мільйонів доларів, зазначають в Держстаті.

Для порівняння: Україна за цей період експортувала в РФ 13,9 тисячі автомобілів на суму 108 мільйонів доларів і 404 автобуса на суму 18,4 мільйона доларів.

Джерело: Комерсант-Україна

 

Оцінка: 
0
No votes yet