У рамках святкування Дня незалежності України в Києві пройшло ряд еко -заходів під символічним слоганом «Час енергетичної незалежності»

23 серпня на Осещині під Києвом розташувався унікальний екологічний табір TeslaCamp. Цей захід у дусі Energy Camp ( GreenCubator ) , які вже у 12 -тий раз збирають усіх небайдужих до «зелених» технологій під відкритим небом в кемпінгу, що живиться виключно від відновлюваних джерел енергії. У рамках TeslaCamp вперше пройшов хакатон - конкурс новаторських проектів та енергоефективних рішень. Символічно 24 серпня - у День незалежності - в автопробігу з Хрещатика під назвою «Час енергетичної незалежності» на запрошення АВЕ «Альтернатива» TeslaCamp відвідали електромобілі серійного виробництва і саморобні електричні транспортні засоби. Презентувавши електромобілі на Хрещатику, учасники автопробігу на Осещину поділилися своїм досвідом із молодими винахідниками в Tesla Camp, довівши, що технотворчість живе у серці незалежно від віку та часу. Також 24 серпня вперше в Tesla Camp громадські організації провели програму EnergyKids, яка залучила наймолодших його гостей до конструювання об'єктів відновлюваної енергетики на базі конструкторів Lego і ряду розважально -пізнавальних занять і активностей, організованих АВЕ «Альтернатива», «Веселою наукою» та Еко-клубом «Еремурус».

Всі еко-заходи в рамках святкування Дня незалежності України у Києві та області були спрямовані на популяризацію «зелених» ідей, стимулювання енергетичних новацій і пропаганду еко-культури в суспільстві. За даними BNEF, політику розвитку відновлюваних джерел енергії як стратегічної галузі на сьогодні затвердило 127 держав, при цьому 2/3 з них – країни, що розвиваються. Україна слідом за переважною більшістю країн світу теж стала на шлях енергетичної незалежності. При цьому енергетичний потенціал держави дозволяє забезпечити значну частину власних енергетичних потреб за рахунок відновлюваних джерел енергії. Один із членів журі хакатону Др. Йоханн Хартер, виконавчий директор Activ Solar, відзначає «високий потенціал розвитку в Україні геліоенергетики, адже вона найбільш динамічно розвивається в світі і не вимагає додаткового використання викопних ресурсів для отримання енергії, а також потенціал гідро-, вітроенергетики та енергії з біомаси». Завдяки встановленню привабливого «зеленого» тарифу галузь вже зробила перший ривок у розвитку, але експерт додав: «Для України, як і для будь-якої іншої країни, найважливіше, аби плани інвесторів були захищені. Якраз ситуація з інвестиційним кліматом, а також оподаткуванням в країні завжди дуже невизначена, тому незважаючи на великі перспективи, залучення фінансування є найбільшою проблемою для розвитку галузі". Саме цього року еко-проекти активно підтримали і українські фінансові установи. ПуАТ «КБ «VAB - банк» заряджав електровелосипеди на Хрещатику, ПуАТ «КБ «Національний Кредит» вперше став партнером TeslaCamp, ПуАТ «КБ «Акордбанк» заснував власну премію для учасників хакатону. Це доводить, що відновлювані джерела енергії - привабливий об'єкт інвестування та фінансування, а фінансові установи розширюють підтримку «зелених» технологій за межі програм КСВ. Так, начальник відділу управління розвитком і продажів продуктів ПуАТ «КБ «Національний Кредит» Борис Шаріпов розповів про те, що «Національний Кредит» вже має невеликий досвід у фінансуванні проектів сонячної енергетики, і поділився планами створення спеціального банківського продукту, пов'язаного з фінансуванням енергоефективних проектів.


На закритті TeslaCamp 25 серпня досвідченим журі було оголошено переможця хакатону. Ним став проект по створенню платформи та системи датчиків, які в реальному часі відстежують рівень споживання енергії в будинку. До слова, ідея створення Ecois.Me народилася безпосередньо в таборі. Автори проекту буквально за ніч не тільки розробили концепцію, а й впровадили проект Ecois.Me. Саме в цьому, на думку організаторів, братів Зінченко, і є мета формату TeslaCamp - у створенні місця для зустрічі ідей і збору команд , які займаються технологічною творчістю. І українські, і західні експерти відзначили, що рішення українських новаторів вражають поєднанням оригінальності ідеї, високотехнологічності, практичності і показовою економікою проектів. Дуже хочеться вірити, що вже в недалекому майбутньому кожен із них буде успішно втілений в Україні і відомий за її межами.

 

Оцінка: 
0
No votes yet