ТРЕТІЙ ОБЛАСНИЙ КОНКУРС З МОНІТОРИНГУ СТАНУ ДОВКІЛЛЯ ВІННИЧЧИНИ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ТА УЧНІВ

 
Вінницький обласний конкурс з моніторингу стану довкілля серед студентів та учнів проводиться Вінницьким національним технічним університетом за сприяння управління освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області та Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг.
 
Важливі дати:
 
- 20 лютого 2013 р. – завершення прийому робіт;
 
- 21-28 лютого 2013 р. – конкурсна комісія визначає переможців першого туру конкурсу;
 
- 8 березня 2013 р. – завершення прийому апеляцій щодо результатів першого туру конкурсу;
 
- 22 березня 2013 р. – проведення другого туру конкурсу, визначення переможців конкурсу в усіх номінаціях та їх урочисте привітання (ауд. 222 Головного навчального корпусу та актова зала ВНТУ).
 
 
 
 
 
Переможці попередніх конкурсів успішно навчаються в Інституту екології і екологічної кібернетики (ІнЕЕК) Вінницького національного технічного університету за спеціальністю «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Приміром, четвертокурсник Євгеній Києнко-Романюк навчається у магістратурі ІнЕЕК, а Любов Скорина є викладачем кафедри комп’ютерного еколого-економічного моніторингу та інженерної графіки ІнЕЕК.
 
Науковці ІнЕЕК Вінницького національного технічного університету на замовлення Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області розробили геоінформаційну систему моніторингу довкілля Вінниччини «Рідна природа». Вона призначалась для управлінських установ, але з часом виникла ідея створити освітню версію системи, тобто такий комплект карт, баз даних і спеціального програмного забезпечення, які можна було б передати в усі школи області. Адже покращання стану довкілля неможливе без підвищення рівня екологічної свідомості, насамперед молоді. Система створена з використанням геоінформаційних технологій, тобто всі інформаційні матеріали прив'язані до географічних об'єктів карти. Аналогів немає в жодному регіоні України.
 
Учасниками цих екологічних інтелектуальних перегонів можуть стати усі, кому не байдужий стан довкілля — і першокласники, і цьогорічні випускники вишів. На відміну від попереднього конкурсу участь у змаганнях можуть брати і творчі колективи. Можна подавати роботи, які вже подавались чи номінувались на інших конкурсах чи олімпіадах. Не можна подавати лише роботи, які отримали призові місця на минулорічних Вінницьких обласних конкурсах з моніторингу стану довкілля серед студентів та учнів.
 
Головною умовою є те, що робота має стосуватись саме об’єктів та території Вінниччини. Не приймаються узагальнені роботи типу «Екологічні проблеми Чорноморського регіону», чи «Глобальне потепління на Землі», чи «Перспективи альтернативної енергетики в Україні». Вони мають бути прив’язані до конкретних географічних об’єктів Вінницької області.
 
Отож, номінації:
 
«Найкраще інформаційне наповнення». Оцінюється обсяг зібраних інформаційних матеріалів на задану тематику про географічні об'єкти електронної карти області. Обов'язкова вимога до робіт цієї номінації — внесення зібраних інформаційних матеріалів в геоінформаційну систему моніторингу довкілля Вінницької області «Рідна природа» або у веб-системи, які дозволяють прив’язувати до карти Вінницької області фотоматеріали користувача, наприклад Panoramio та Google Earth.
 
«Найкраще комплексне дослідження». У цих роботах головна увага надається комплексному підходу до аналізу стану складових довкілля. Коли, наприклад, показаний стан і взаємовплив флори, фауни та абіотичне (неживе) навколишнє середовище, або що було до забруднення довкілля, а що стало після. Все це має ілюструватись фотографіями з відповідним текстовим описом у вигляді реферату. Інформаційні матеріали рекомендується приєднувати до об'єктів карти у системі «Рідна природа». До цієї номінації відносяться і роботи, присвячені авторським вимірюванням певних показників (концентрації хімічних речовин у довкіллі, рівнів води у річці, метеофакторів тощо) та аналізу зміни в часі чи просторі цих показників, визначення тенденцій та причин таких змін, внесення пропозицій щодо формування позитивних тенденцій та поліпшення стану довкілля.
 
«Найкраща комп'ютерна реалізація». Оцінюються комп'ютерні програми, веб-сайти екологічного наповнення, а також комп'ютерні ролики з моделювання тощо, які імітують чи характеризують ті чи інші природні процеси — життєдіяльність тварин, рослин, зміни у неживій природі, стихійні надзвичайні лиха чи екологічні проблеми, притаманні саме Вінницькій області (у роботі слід відзначити де саме в області мешкають відображені організми чи екосистеми). Також приймаються роботи, що моделюють на комп’ютері способи розв’язання екологічних проблем, притаманні Вінницькій області.
 
Перевага буде віддаватись роботам, які будуть містити авторські, а не запозичені, матеріали та власний досвід і конкретні пропозиції щодо поліпшення стану довкілля, а не тільки опис екологічних проблем у нашій області.
 
Усі конкурсні роботи будуть розміщені на сайті Інституту екології та екологічної кібернетики ВНТУ http://ineek.vntu.edu.ua/ На цьому ж сайті розміщено Положення про конкурс (зі змінами і доповненнями 2012 року), календар подій та доступна для скачування базова (без зібраних інформаційних матеріалів) версія системи «Рідна природа».
 
Другий тур конкурсу — виконання контрольного завдання і нагородження переможців — буде проведено у Міжнародний День Води 22 березня 2013 року.
 
Переможці отримають гарні призи. Торік учасники, які посіли перші місця, отримали кольорові принтери зі сканером та ксероксом, другі – цифрові фотоапарати, треті – флешки на 8 Гб, усі інші учасники теж отримали заохочувальні призи. Спонсорами Конкурсу були відомі у м. Вінниці компанії: ТОВ "ГІСІНФО", ТОВ "Інтер-Еко", ТОВ "Арісент Україна", ТОВ "Орнеон" та ТОВ "Інтехсервіс-В".
 
Запрошуємо до участі усіх бажаючих!
Оцінка: 
0
No votes yet