Танучий сніг може отруїти питну воду

Сольові суміші та вихлопи автомобілів перетворюють київський сніг на зброю масового ураження: гранична концентрація найнебезпечнішого канцерогену перевищена в 800 разів.

За результатами дослідження снігу, взятого в трьох різних точках у центрі Києва - біля станції метро Хрещатик, біля Бессарабського ринку та на дитячому майданчику по вулиці Червоноармійській, 6 - якщо не враховувати воду, 40% хімічного складу київської проби являють собою суміш солі NaCl з піском , а 60% - промислові відходи і продукти вихлопу, пише «Кореспондент», який спільно з лабораторією Укрметртестстандарту провів дане дослідження.

При цьому, гранично допустима концентрація (ГДК) заліза згідно з прийнятими в Україні нормами в аналізі була перевищена в 5,5 разів, а бензопірену, одного з найбільш небезпечних для людини канцерогенів, - в 800 разів.

Причини «інтоксикації» снігу - надмірне використання дорожніх реагентів і висока концентрація отруйних речовин у повітрі, стверджують експерти. Ввібрали їх замети з початком весняного танення стають для екології водойм токсичною бомбою уповільненої дії.

«Забруднення поверхневих вод досягло такого рівня, що вже маємо говорити про наближення катастрофи», - вважає заступник директора Українського державного НДІ проблем водопостачання Володимир Костенко.