Суд скасував висновок державної екологічної експертизи щодо будівництва заводу з виробництва мінераловатної ізоляції

12 січня 2011 року Львівським окружним адміністративним судом винесено постанову у справі за позовом МБО «Екологія-Право-Людина» до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, третьої особи – ТзОВ «Кнауф Інсулейшн Україна» про визнання незаконним та скасування висновку державної екологічної експертизи №684 від 08.09.2008 року матеріалів проекту «Будівництво заводу з виробництва мінераловатної ізоляції у промисловій зоні «Завокзалля» міста Фастів по вул. Поліграфічній №14», якою позовні вимоги ЕПЛ задоволено.
     Так, у місті Фастів Київської області планується будівництво заводу з виробництва мінераловатної ізоляції іноземного підприємства ТОВ «Кнауф Інсулейшн Україна» на території промислового району «Завокзалля».
     08.09.2008 року Міністерством охорони навколишнього природного середовища України видано позитивний висновок державної екологічної експертизи №684 матеріалів проекту щодо будівництва вказаного заводу.
     Судом, після дослідження усіх доказів у справі, відповідний висновок державної екологічної експертизи скасовано. [1]
     Колегією суддів встановлено, що у матеріалах екологічної експертизи висновки щодо впливу на атмосферне повітря з урахуванням передбачених захисних заходів як екологічно допустимого були передчасними, оскільки не було враховано комплексний вплив на навколишнє середовище всіх підприємств, які входять в промвузол, що є порушенням чинного законодавства України про охорону атмосферного повітря.
     Зокрема, суд зазначив у мотивувальній частині рішення, що проведення відбору проб повітря при не функціонуючих усіх заводах, що входять у промислову зону, а також відсутність посилання на наявні дослідження проб повітря в період функціонування асфальтобетонних заводів, які межують з ділянкою для будівництва заводу ТзОВ «Кнауф», неналежне дослідження питання фонових концентрацій, свідчить про не врахування комплексного впливу на атмосферне повітря в ході проведення експертизи.
     Крім того, судом встановлено, що в ході проведення експертизи не було досліджено питання про аварійні відключення технологічного, вентиляційного та пилоочисного обладнання; не взято до уваги того, що одне з джерел викидів заводу перевищує нормативно встановлені граничнодопустимі викиди забруднюючих речовин із стаціонарних джерел; не досліджено вплив на водне середовище внаслідок здійснення виробничої діяльності підприємством; не встановлено порядок поводження з відходами.
     Водночас, варто відзначити, що судом вказано на порушення законодавства України в частині порядку проведення громадських слухань (громадського обговорення) щодо проекту будівництва заводу ТОВ «Кнауф Інсулейшн Україна», зокрема на порушення принципу врахування громадської думки, передбачений п.2 ч.1 ст.8 Закону України «Про екологічну експертизу», який дотриманий не був, оскільки частина мешканців м. Фастів була позбавлена можливості надати на громадських слуханнях свої пропозиції та зауваження внаслідок недопущення останніх до участі у таких.
 
За більш детальною інформацією звертайтесь:
Андрій Петрів, провідний юрисконсульт ЕПЛ
тел. (032) 243–38-88
Теми: 
Оцінка: 
0
No votes yet