Сучасні вітчизняні прилади радіаційного контролю торгової марки “Екотест”

        Науково-виробниче підприємство „Спаринг-Віст Центр” було організоване науковцями воєнно-промислового комплексу колишнього СРСР, які поставили перед собою задачу налагодити випуск сучасних, надійних, точних і, в той же час, конкурентоспроможних приладів і систем радіаційного контролю. На сьогоднішній день колектив підприємства працює в галузі приладобудування вже чотирнадцятий рік, здійснюючи повний цикл науково-виробничої діяльності: від розробки – до серійного випуску власної продукції – сучасних компактних приладів та систем радіаційного контролю, відомих як прилади торгової марки „EКOTЕСT”. Сьогодні в доробку підприємства вже біля півтора десятка моделей приладів та їх модифікацій для застосування у системі радіаційного контролю. Усі вони відносяться до професійних засобів вимірювальної техніки, які пройшли сертифікацію Держспоживстандарту України та внесені в Держреєстр засобів вимірювальної техніки. Прилади користуються популяр¬ністю за межами України і вже пройшли місцеву серти¬фікацію у декількох  країнах світу. Серед країн-замовників нашої продукції (а їх налічується вже півтора десятка) є США, Росія, Болгарія та ін. Підприємство „Спаринг-Віст Центр” володіє новітніми технологіями в проектуванні радіоелектронної апаратури із застосуванням програмованих логічних систем фірми "Xilinx" та мікропроцесорів "Texas Instruments", а також використовує газорозрядні, напівпровідникові та сцинтиляційні детектори іонізуючих випромінювань. На підприємстві сформована відповідна інфраструктура для здійснення науково-виробничої діяльності. В структурі підприємства є науково-дослідна лабораторія, відділ проектування цифрових систем, конструкторсько-технологічний відділ, метрологічна лабораторія, монтажна, регулювальна та складальна дільниці. Підприємство активно взаємодіє з приладобудівними підприємствами та науковими закладами України, Росії, Східної Азії. Підприємство виконує замовлення багатьох міністерств та відомств. 
       За своїм призначенням продукція підприємства „Спаринг-Віст Центр” поділяється на:
прилади радіаційного контролю;
блоки детектування: БДБГ-09 - гамма-випромінення, БДПН-07 - нейтронного випромінювання, БДПА-07 - альфа-випромінювання; 
автоматизовані системи радіаційного контролю: АСІДК-21 - автоматизована система індивідуального дозиметричного    контролю;
програмне забезпечення для автоматизованих систем радіаційного контролю: ПДК "ЕКОМОНІТОР", АСДК "ЕКОМОНІТОР".
       Сьогодні прилади радіаційного контролю „ЕКOTEСТ” знаходяться на озброєнні в Українській армії. Їх використовують практично усі силові структури. Вони працюють в атомній енергетиці та в народному господарстві України. Багато типів приладів, які випускаються підприємством „Спаринг-Віст Центр”, успішно застосовують для оснащення формувань цивільного захисту. Приладами радіаційного контролю „EКOTEСT” оснащені військові окремого українського 19-го батальйону РХБ-захисту, який виконував миротворчу місію в Перській затоці. Прилади радіаційного контролю торгової марки „EКOTEСT” активно використовують військові екологи для дослідження військових полігонів та інших об’єктів у рамках міжнародної програми з  контролю за нерозповсюдженням зброї масового ураження та всеосяжної заборони ядерних випробувань. Прилади виробництва нашого підприємства успішно використовуються на кордонах України для запобігання несанкціонованого переміщення радіоактивних та ядерних матеріалів. Наші вироби включено до програми з переоснащення санітарно-епідеміологічних станцій України.
       Прилади радіаційного контролю торгової марки „EКOTEСT” відрізняються від своїх аналогів високою надійністю, сучасним дизайном, простотою у використанні та суттєво нижчою вартістю. Менеджери нашого підприємства активно співпрацюють з замовниками і завжди готові надати необхідні поради та технічні консультації. Наші інженери постійно працюють над новими розробками та над вдосконаленням серійної продукції нашого підприємства. Підприємство здійснює гарантійне (18 місяців) та післягарантійне обслуговування виготовленої продукції. Доставка продукції торгової марки „ЕКОТЕСТ” по Україні здійснюється спецзв’язком.
 
Сучасні вітчизняні прилади радіаційного контролю торгової марки “Екотест” / Сторонський Ю. Б. // І-й Всеукраїнський з’їзд екологів: міжнар. наук.-техн. конф., 4–7 жовтня 2006 р.: тези допов. – Вінниця, 2006. – С. 163.
МНПК “Перший Всеукраїнський з’їзд екологів”,  4-7 жовтня, 2006 р. 
Вінницький національний технічний університет
Секція 4 “Прилади та методи контролю навколишнього середовища, речовин, матеріалів і виробів”.
Скачати в форматі pdf: 
Оцінка: 
0
No votes yet