Студентська організація "ЕКОДРОМ" про напрямки покращення екологічного стану м. Вінниці

    15 лютого у Вінницькому національному аграрному університеті відбувся мозковий штурм студентською організацією “ЕКОДРОМ”, на якому піднімалися питання, пов’язані з екологічним станом м. Вінниця. В заході приймали участь студенти кафедри Екології та охорони навколишнього середовища, викладачі, та запрошені активісти громадських організацій.

      Першим питанням, яке піднімалось на зібранні стосувалося утилізації побутових відходів. Були запропоновані ідеї щодо побудови заводів по їх переробці, що являється загальною тенденцією у світі. Мають бути продумані і створені ефективні системи сортування відходів, що дасть змогу використовувати сучасні технології рециклінгу, утилізації та переробки.
     
     Актуальною темою були питання, пов’язані з озелененням міста та станом зелених насаджень, оскільки вони виконують не тільки естетичну роль, але й є продуцентами кисню, джерелами аероіонів.  Дерева та інші рослини є своєрідним бар’єром, що зменшує шумове забруднення в містах, та є потужним пилозбирачем. Тому ми повинні контролювати стан зеленої зони міста та збільшувати  кількість зелених насаджень для збереження нашого здоров’я. Але не всі дерева сьогодні витримують антропогенне навантаження у місті. Багато з низ вражається омелою, яка переноситься птахами і яка в кінці-кінців призводить до загибелі зелених насаджень. Кінський каштан, що завжди був прикрасою міста в останні роки вражається мінуючою міллю каштанів: листя покриваються п’ятками, листя всихають і опадають. Тому сьогодні важливо провести дослідження тих порід дерев, які варто сьогодні висаджувати у місті і запропонувати їх для озеленення.

     Доволі цікавим також було питання, пов’язане з  озелененням дахів і будинків. Багато цікавих фактів з цього приводу нам розповіла доцент Кравчук Галина Іванівна. У світі ця тенденція набуває все більшої привабливості.

    Важливе місце в енергетичному потенціалі кожної країни посідають альтернативні джерела енергії. Однією з пропозицій було використання сонячних  батарей як альтернативні джерела енергії, їх використання призвело б до зменшення  витрати традиційних видів палива.

      Актуальною на даний час проблемою є використання солі на вулицях міста. Як ми всі знаємо  використання солі, яка потрапляє в грунт, призводить до засолення, що згубно впливає на рослини. Альтернативою може бути використання інших сполук, наприклад форміатів.

     На фоні розглянутих проблем найважливішою є проблема екологічної свідомості людей. Без вирішення цієї проблеми є неможливе вирішення решти питань. Тому з малечку необхідно виховувати любов  та дбайливе ставлення до всього живого, що нас оточує.

 

Матеріал підготовлений студенткою 3 курсу кафедри Екології та ОНС ВНАУ – Микулінською Тетяною.

Оцінка: 
0
No votes yet