Сонячна енергія може стати основним світовим джерелом вироблення електроенергії до 2050 року - МЕА

Дві випущені одночасно на минулому тижні доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) повідомляють, що до 2050 року сонячна енергія може обійти викопне паливо, гідроенергію, а також вітрову і атомну енергії як найбільш широко використовуване джерело виробітку електроенергії у світі. Про це повідомляє прес-служба АВЕ «Альтернатива». За даними МЕА, фотовольтаїчні потужності теоретично можуть виробляти 16% світових потреб в електроенергії до середини століття, в той час як сонячна теплова електроенергія, що виробляється електростанціями концентрованої сонячної енергії (CSP) може виробляти ще 11%.

В доповідях зазначається, що використання фотовольтаїки і концентрованої сонячної енергії може скоротити щорічні викиди вуглекислого газу на більш ніж 6 млрд. тонн - що фактично дорівнює обсягу нинішніх транспортних викидів і перевищує всі викиди CO2 в США на сьогоднішній день.

У доповіді Technology Roadmap: Solar Photovoltaic Energy говориться, що можна досягти зменшення викидів 4 млрд тонн CO2 на рік, в разі установки 4600 ГВт фотовольтаїчних потужностей до 2050 року. Для того, щоб цього досягти, загальні потужності фотовольтаїки повинні збільшуватися в середньому на 124 ГВт на рік до 2025 року та 200 ГВт на рік між 2025 і 2040 роками.

До початку 2014 року, всього в світі фотовольтаїчні потужності перевищили 150 ГВт, а протягом останніх чотирьох років було встановлено більше потужностей, ніж за попередні сорок років разом узятих. В МЕА вважають, що вартість фотовольтаїки продовжуватиме падати, зрештою досягнувши зменшення витрат на 65% до 2050 року.

Друга доповідь, Technology Roadmap: Solar Thermal Electricity, підкреслює можливості концентрованих сонячних електростанцій (CSP) зберігати теплову енергію і забезпечувати необхідне резервне живлення в години пік, похмурі дні і вночі. В даний час, загальна сума глобального розгортання цих потужностей досягає 4 ГВт - але враховуючи проекти установки 1000 ГВт до 2050 року, це допоможе скоротити викиди СО2 на 2,1 млрд тонн щороку. Додаткове розгортання потужностей, як очікується, відбудеться в результаті розвитку ринків в Африці, Австралії, Китаї, Індії, на Близькому Сході, в Північній і Південній Америці.

Найчастіше розглядаючи ці дві технології в ролі конкуруючих, в МЕА очікують, що фотовольтаїка і сонячна концентрована енергія, в кінцевому рахунку, будуть взаємно доповнювати один одного, заповнюючи недоліки кожної з технологій.

АВЕ «Альтернатива» за матеріалами renewableenergyworld . com

 

Оцінка: 
0
No votes yet