Сонячна екскурсія Миколаївських школярів

У жовтні 2013 старшокласники Вознесенської загальноосвітньої школи № 10 відвідали сонячну електростанцію в Миколаївській області, побудовану компанією Activ Solar.  Перша СЕС цього регіону має потужність 29,3 МВт і розташована біля села Таборівка Вознесенського району.

Організатор екскурсії — Асоціація відновлюваної енергетики «Альтернатива», яка займається популяризацією відновлюваних джерел енергії в Україні. «Вознесенська школа брала активну участь в нашій Всеукраїнської акції «Зелена алея», ще навесні ми пообіцяли, що постараємося заохотити починання не байдужих до екології та новацій учнів школи», — зазначає в.о. директора АВЕ «Альтернатива» Юлія Малько.

Екскурсію проводив керівник станції. Захоплююча програма не залишила байдужими дітей. Так, учениця 10 -Б класу Клепатська Вікторія, описуючи екскурсію, подякувала організаторам за безцінні враження і зазначила: «Багато хто з учнів задумався над вибором майбутньої професії на користь альтернативної енергетики, тому що ми усвідомлюємо, що за цими технологіями майбутнє нашої планети». Не менш емоційно розповідала про поїздку на станцію і її однокласниця Гавриляк Яна: «Уявіть собі 121 176 полікристалічних сонячних модулів, встановлених в 4 ряди на території 60 га — масштаб дійсно вражає». «Я наяву побачив, як працюють закони фізики, які ми вивчаємо в школі. Дуже радує, що і Україна робить перші кроки до екологічно чистої енергетики», — каже Хомутенко Дмитро, учень 10-Б.

Вознесенська СЕС відкрилася на початку 2013 року. Електростанція щорічно генеруватиме близько 35 млн. кВт-год екологічно чистої електроенергії та запобігатиме викидам в атмосферу 28 тис. тонн вуглекислого газу.

АВЕ «Альтернатива » висловлює подяку Директору ВЗОШ № 10 Терзіловій Людмилі Миколаївні, а також австрійській компанії Activ Solar за сприяння в організації екскурсії.

Оцінка: 
0
No votes yet