Шведські студенти розробили пасивний будинок, який використовує енергію сонця

HALO – це соціально та екологічно відповідальний будинок, який побудований студентами для студентів. Цю оселю із заокруглими формами, що працює від сонця, розробили 25 студентів Технологічного університету Чалмера в Швеції.

Дизайн будинку заснований на понятті, що спільний дім повинен мати вдвічі більше простору для спільного користування, ніж зазвичай, тому HALO має великі загальні кімнати та маленькі – приватні. Маючи площу в 645 квадратних футів, будинок отримав свою назву та форму від оптичного феномену навколо сонця, подібного до веселки. Дизайнери спеціально створили маленькі приватні кімнати і великі спільні площі для розваг, щоб стимулювати людей проводити більше часу разом та долати зростаючу тенденцію до ізоляції. Інтер’єр виконаний з місцевої деревини, з дотриманням скандинавської традиції, деякі меблі можна трансформувати або зовсім відсунути для створення великого простору.

Округлий дах зроблений з монокристалічного кремнію фотоелектричних сонячних елементів на акрилі і покритий полімером високої міцності. Дах встановлений на тонку водонепроникну полікарбонатну мембрану в формі навісу з внутрішнім та зовнішнім просторами. На конкурсі під назвою «Сонячне десятиборство» у Китаї цього року HALО посів третє місце завдяки своїй високоякісній технології та ефективному використанню ресурсів.

Юлія Мартисенко
Відділ комунікацій
АВЕ «Альтернатива»

Оцінка: 
0
No votes yet