Shell дозволили розпочати видобуток газ в Україні – офіційно

Україна і Royal Dutch Shell підписали операційну угоду, яка фактично дозволяє розпочати роботи з розвідки та видобутку вуглеводнів на Юзівському родовищі газу. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, передає УНІАН. Документ був підписаний між представниками Royal Dutch Shell і “Надра Юзівська” у присутності прем’єр-міністра Миколи Азарова. “Практично з сьогоднішнього дня фактично і юридично починається робота Royal Dutch Shell в Україні. Це безпосередньо та угода, яка дає в повному обсязі дозвіл на безпосереднє вкладення інвестицій для роботи на Юзівської площі”, – сказав Ставицький.

Він зазначив, що після підписання операційного угоди планується призначити і провести тендери для проведення геодезичних і сейсмічних робіт. “Це перший етап, який відбудеться вже в цьому році” , – сказав Ставицький.

Також, за його словами, перший вільний газ з Юзівської площі очікується отримати в кінці наступного року.

Практичний видобуток газу, зазначив міністр, може початися вже з 2015 року.

Ставицький також зазначив, що на першому етапі для проведення розвідувальних робіт Royal Dutch Shell планує виділити понад 500 млн. дол., а в загальному інвестиції в промислову розвідку і будівництво комунікацій на Юзівської площі оцінюються компанією близько 10 млрд. дол

Очікується, що на першому етапі для розвідки буде пробурено 15 свердловин.

Ставицький також зазначив, що мова йде про можливість видобутку на Юзівської площі сланцевого газу, газу з щільних піщаників, а також природного газу класичної видобутку.

Як повідомлялося, прем’єр -міністр України Микола Азаров 12-13 вересня перебуває з офіційним візитом у Королівстві Нідерланди, під час якого було заплановано підписання операційного угоди з компанією Shell з розвідки і видобутку газу в Україні.

Раніше, 24 січня було підписано угоду між компанією Shell і компанією “Надра Юзівська” про розділ продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівської площі в Харківській і Донецькій областях.

Кабінет міністрів своїм розпорядженням від 23 січня схвалив проект угоди про розділ продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі між Україною та компанією Shell Exploration and Production Ukraine Investment BV і “Надра Юзівська” .

Прогнозні ресурси Юзівської площі (Харківська та Донецька області ) оцінюються в 4,054 трлн. куб м газу.

 

Джерело: http://ghall.com.ua/2013/09/12/shell-dozvolyly-rozpochaty-vydobutok-haz-v-ukrajini-ofitsijno/

Оцінка: 
0
No votes yet