Розвідка нафтових родовищ загрожує всесвітній спадщині в Африці

Найстаріший національний парк Африки може приносити близько 1,1 млрд. дол. щороку завдяки розвитку альтернативної енергетики: Вірунга має потенціал для генерації 45 тис. постійних робочих місць за рахунок інвестицій в гідроенергетику, рибальство та екотуризм. Проте 85% його території були виділені для розвідки нафтових родовищ. Екологи та міжнародні організації б’ють на сполох.

 

"Активні заходи екологів та громадських організацій з метою протидії подібним знущанням з природи задля наживи на "чорному золоті" - рушійна сила змін у суспільстві. Українським "чорним золотом" сьогодні може стати сланцевий газ. Дуже хочеться вірити, що суспільство і держава почують хоч часточку закликів екологів схаменутися і подбати про "зелене" майбутнє нашої держави, яке цілком може бути забезпечене підвищенням енергоефективності і поступовим переходом на відновлювальні джерела енергії", - Юлія Малько, в.о. директора АВЕ «Альтернатива».

Найстаріший національний парк Африки може приносити близько 1,1 млрд. дол. щороку завдяки розвитку альтернативної енергетики, а не потенційно шкідливому видобутку нафти – про це йде мова в доповіді, які опублікував у серпні Всесвітній фонд природи.

Згідно з аналізом, проведеним незалежною консалтинговою компанією Dalberg Global Development Advisors, національний парк Вірунга має потенціал для генерації 45 тис. постійних робочих місць за рахунок інвестицій в гідроенергетику, рибальство та екотуризм.

Про економічну цінність національного парку Вірунга свідчить той факт, що 85% його території були виділені для розвідки нафтових родовищ, проте така діяльність може призвести до забруднення навколишнього середовища  і вартувати населенню робочих місць.

«Вірунга є цінним об’єктом Демократичної Республіки Конго і робить свій внесок у спадщину Африки як найстаріший і найрізноманітніший парк на континенті. Плани щодо розвідки нафтових родовищ становлять для парку небезпеку» - про це йде мова у доповіді.

У червні Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО закликав до скасування всіх дозволів на проведення видобутку нафти у національному парку Вірунга.

«Багаті природні ресурси Вірунги належать народу Конго, а не іноземним нафтовим загарбникам», сказав Раймонд Лумбуенамо (Raymond Lumbuenamo), регіональний директор Всесвітнього фонду природи Демократичної Республіки Конго. «Майбутнє нашої планети залежить від сталого економічного розвитку, і життя понад 500 тис. чоловік залежить від цього парку. Видобуток нафти в національному парку Вірунга може мати спустошливі наслідки для місцевих громад, яких парк забезпечує рибою і питною водою.»

У доповіді йде мова про те, що розливи нафти, витоки з трубопроводів і спалювання попутного газу можуть призвести до токсичного забруднення повітря, води та ґрунту. Дослідження інших нафтовидобувних регіонів показали, що нафта може призвести до проблем зі здоров’ям і паливного конфлікту. Негативний вплив на навколишнє середовище від видобутку нафти проявиться  у забрудненні прісноводних екосистем парку Вірунга, знищенні лісів і рідкісних диких тварин, яких у парку нараховується більше 3000 видів, в тому числі гірських горил, що знаходяться під загрозою вимирання.

«Нафтові компанії стоять на порозі одного з найцінніших місць у світі. Ми не заспокоїмося, доки національний парк Вірунга не буде застрахованим від цієї потенційної екологічної катастрофи», - сказав Раймонд Лумбуенамо.

Із серпня Всесвітній фонд природи починає кампанію, спрямовану на захист національного парку Вірунга від видобутку нафти. Організація закликає британську нафтову компанію Soco відмовитись від своїх планів щодо розвідки нафтових родовищ у парку Вірунга і у всіх інших об’єктах всесвітньої спадщини.

За матеріалами WWF

Юлія Мартисенко

АВЕ «Альтернатива»

 

Оцінка: 
0
No votes yet