Рішення Фонду національного добробуту Норвегії інвестувати в відновлювану енергетику може мати глобальний вплив

Уряд Норвегії доручить Фонду національного добробуту країни (Державному пенсійному фонду), який є найбільшим у світі, інвестувати у відновлювані джерела енергії, оголосила 13 березня в Осло прем'єр-міністр Ерна Сольберг.

«Ми дуже раді, що Норвегія робить крок вперед, щоб підтримати відновлювану енергетику, - говорить Ніна Дженсен, головний виконавчий директор представництва Всесвітнього фонду природи (WWF) в Норвегії. – Якщо зробити це масштабно, то це означатиме глобальні наслідки і перегляд використання грошей відповідно до зобов'язань щодо обмеження зміни клімату. Ми давно виступаємо за те, щоб фонд інвестував до 5% в інфраструктуру для відновлюваних джерел енергії. Це потребує зміни керівних принципів фонду. Пенсійний фонд є найбільшим державним інвестором в світі. Солідний мандат відновлюваної енергетики виявиться надзвичайно потужним сигналом, який встановить стандарти для інших міжнародних інвесторів».

Ерна Сольберг пообіцяла, що уряд створюватиме мандат інвестицій у відновлювану енергетику з тими ж вимогами до управління, що і у інших інвестицій у фонді. Повна інформація про інвестиційний мандат буде надана 4 квітня міністром фінансів Норвегії.

«Мандат повинен відкрити шлях для прямих інвестицій в інфраструктуру для відновлюваної енергетики, де терміново потрібен капітал у великих масштабах», - стверджує фінансовий аналітик WWF Ларс Ерік Мангсет (Lars Erik Mangset). «Ми будемо чекати з нетерпінням на надання урядом мандата, який дозволить інвестувати до 5% коштів фонду в інфраструктуру для відновлюваних джерел енергії, та розширення фонду для інвестицій у нерухомість».

WWF просуває глобальну кампанію, Seize Your Power, закликаючи фінансові установи, включаючи найбільші фонди національного добробуту, пенсійні фонди і багатосторонні банки розвитку, до значного збільшення їх фінансування відновлюваної енергетики та скорочення фінансування викопного палива в якості основного засобу боротьби зі зміною клімату.

Det Skjer!, кампанія в Норвегії, посприяла тому, що WWF Норвегії спонукає коаліцію з тринадцяти організацій до інвестування безпосередньо в інфраструктуру, в тому числі відновлюваної енергетики.

Істотний поштовх також був зроблений у необхідності відмовитися від екологічно забруднюючих викопних видів палива, таких як вугілля і нафтові піски. Всесвітній фонд природи і партнери закликали до інвестицій в інфраструктуру відновлюваної енергетики у вересні минулого року, на що була отримана відповідь від прем'єр-міністра, який заявив, що уряд «розгляне» такий крок.

В останні дванадцять місяців Світовий банк, Європейський інвестиційний банк і Європейський банк реконструкції та розвитку взяли зобов'язання фактично припинити вугільні інвестиції. Норвезький приватний постачальник пенсійного фонду Storebrand минулого року також відмовився від 29 компаній, пов'язаних з вугіллям і нафтоносними пісками, через їх очевидні викиди вуглецю.

«Це рідкість, коли один уряд власноруч може зігнути криву зміни клімату. Норвегія, за допомогою Фонду національного добробуту, може», - стверджує Саманта Сміт, керівник Глобальної кліматичної та енергетичної ініціативи Всесвітнього фонду природи. «WWF зараз придивляється до норвезьких лідерів, які можуть взяти на себе зобов'язання інвестування у відновлювані джерела енергії в масштабах, які матимуть глобальний вплив. Це буде їх функція, а ми спостерігатимемо».

АВЕ «Альтернатива» за матеріалами WWF

Оцінка: 
0
No votes yet