Революційний купол LightCatcher принесе природне світло у найтемніші будівлі

Існує багато способів освітити темні місця без механічної допомоги, але мало з них такі ефективні, як LightCatcher від EcoNation. Це полікарбонатний легкий купол із вбудованою дзеркальною системою стеження, яка відслідковує найяскравіше джерело доступного світла та направляє його всередину будинку. Система більш ефективна, ніж стандартні мансардні вікна, таким чином площа самого вікна може бути меншою, наприклад, вікно з куполом на даху площею 185,35 квадратних футів дасть стільки ж світла, як і звичайне вікно площею 646-1202 квадратних футів, не використовуючи ані трохи енергії. Мансардні вікна, на відміну від LightCatcher, піддають будівлю широким коливанням температури упродовж зимових та літніх місяців. Ця енергозберігаюча технологія, яку розробила компанія Maarten Michielssens у співпраці з Глентським Університетом, була номінована на премію Zayed Future Energy Prize (ZFEP) як одна з кращих розробок малих і середніх підприємств (SME).

 

Незважаючи на те, що цей винахід не приніс EcoNation приз розміром в півтора мільйони доларів США, компанія мала чудову нагоду представити свою неперевершену технологію під час проведення Тижня сталої енергетики в Абу Дабі (ADSW). Отже, як це працює? Дзеркало, вбудоване в купол, захоплює денне світло, яке потім відбивається, фільтрується і посилюється у світловий пучок перед тим, як воно поширюється у будівлі. Ці сонячні системи без механічної підтримки освітлюють кімнату більш ефективно, ніж стандартна лампа. Насправді, LightCatcher настільки ефективний, що стає можливим насолоджуватися денним світлом в середньому 10 годин на добу, а це, у свою чергу, скорочує використання енергії на майже 70%.

Бельгійська компанія також має цікаву бізнес-модель. EcoNation встановлює світлові куполи LightCatcher на дахи комерційних та урядових будівель та відстежує об’єми збереження енергії. Всі гроші, які зберігаються завдяки цій системі, потім розділяються між клієнтом та компанією. Згідно з EcoNation, модель  LightCatcher Light Energy надає підприємствам та урядам можливість зменшити витрати на енергію без авансових витрат. Для багатьох житлових будинків купол, ймовірно, виглядає недостатньо естетично, але він може забезпечувати енергозбереження в комерційних та промислових установах.

АВЕ «Альтернатива»

Оцінка: 
0
No votes yet