Рецесія сонячної галузі в Німеччині

Прогнози, що Німеччина втратить свої позиції лідера серед фотовольтаїчних ринків Європи цього року, здається, починають справджуватися - в першій половині 2014 року у країні зареєстровано всього трохи більше 1 ГВт нових потужностей. Про це повідомляє прес-служба АВЕ «Альтернатива». Якщо порівнювати з Великобританією, яку часто згадували в якості основного претендента на європейську «сонячну корону» цього року, то в цій країні нові потужності досягли 1,4 ГВт за перші шість місяців 2014 року, згідно з дослідженнями NPD Solarbuzz.

Німецький уряд встановив верхній рівень в 2,5 ГВт для нових фотовольтаїчних потужностей в 2014 році, проте дані German Federal Network Agency, опубліковані нещодавно, підтверджують, що ця планка не буде досягнута.

Цифри демонструють, що процес установки останні місяці йде на спад - 188,5 МВт потужностей було встановлено в червні 2014 року, порівняно з 204 МВт в травні. Також, для порівняння, за перші шість місяців 2012 та 2013 років у Німеччині було встановлено, відповідно, 4,4 ГВт і 1,8 ГВт сонячних потужностей.

Хоча Німеччина зараз має кумулятивні фотовольтаїчні потужності понад 36 ГВт, подібні процеси є наслідком кроків, зроблених урядом для уповільнення ринку - зменшення «зелених» тарифів, введення «верхнього рівня», перегляду низки законів і т.д. Ці зміни вступили в силу на днях і повинні принести ряд змін.

Наприклад, з'явиться ряд нових зборів зі споживачів сонячної енергії, які самі ж її і виробляють. Ще однією суттєвим зміною є те, що енергія, вироблена системами більшими за 100 кВт, має продаватися безпосередньо за договорами купівлі-продажу вже з 2016, а не 2017 року, як очікувалося раніше.

Великобританія, за прогнозами, досягне, як мінімум, 2,9 ГВт потужностей в цьому році, що майже в два рази більше, ніж було в попередньому. Тим не менш, сонячний бум у Великобританії може бути недовгим, в залежності від того, як ринок відреагує на рішення уряду внести зміни в механізм підтримки великомасштабних сонячних проектів раніше, ніж очікувалося, щоб стримати бурхливий попит.

У травні уряд оголосив про свій намір переглянути використання сертифікатів з виконання зобов'язань за джерелами відновлюваної енергії для проектів більше 5 МВт вже до наступного року, а не до 2017. Замість цього будуть запропоновані нові «контракти на різницю» як основний механізм підтримки великомасштабних сонячних проектів, хоча є певні побоювання щодо успішної заміни однієї схеми на іншу.

АВЕ «Альтернатива» за матеріалами pv-tech . org

Оцінка: 
0
No votes yet