Протест неаполітанців проти сміттєвої мафії

Мафія Каморра нелегально утилізувала на території між Римом та Неаполем мільйони тонн радіоактивного сміття та промислових відходів. Це загрожує населенню регіону раковими захворюваннями.

Десятки тисяч італійців вийшли в суботу, 16 листопада, на демонстрацію в Неаполі, протестуючи проти нелегальних сміттєзвалищ мафії. Під проливним дощем демонстранти крокували вулицями великого міста, вигукуючи "Ні – Каморрі". Деякі несли фото своїх рідних, померлих від раку. За даними організаторів акції протесту, в ній взяли участь 100 тисяч людей, натомість поліція говорить про 30 тисяч учасників.

Неапольська мафія Каморра вивантажує отруйні відходи в регіоні Кампанія. Упродовж останніх 22 років тут утилізували приблизно десять мільйонів тонн промислових відходів, стверджує найбільша італійська природозахисна організація Legambiente (італ.l'Ambiente – довкілля). Регіон між Неаполем та Казертою називають "трикутником смерті". Особливо мешканців непокоїть те, що в результаті спалення цього сміття у повітря потрапляють отруйні гази.

Радіоактивні матеріали з Німеччини

У цій діяльності Каморри мафіозі давно зізналися. Колишній бос мафії Карміне Ск'явоне ще 1997 року дав відповідні свідчення парламентській слідчій комісії, однак депутати засекретили ці матеріали. Лише в жовтні цього року протокол допиту став надбанням громадськості. "Мені відомо з власного досвіду, що до 1992 року регіони на півдні Італії забруднювалися токсичними відходами – з усієї Європи, не лише з Італії", - цитують ЗМІ слова Ск'явоне. Мафія, розповів він, від кінця 1980-х заробляла на нелегальній утилізації сміття.

"Ідеться не про тисячі тонн токсичних матеріалів, а про мільйони тонн", - зазначив Ск'явоне у своїх свідченнях. Він детально описав, як Казалезі, один з кланів Каморри, до якого він належав, контролював вивезення відходів між Латіною у регіоні Лаціо, за 70 кілометрів на південь від Рима, та Казертою, за 40 кілометрів на північ від Неаполя. Туди, за свідченнями Ск'явоне вивантажувалися промислові викиди з Північної Італії, але також радіоактивний матеріал з Німеччини. Все це опинялося в шахтах або в морі.

Особливо добре мафіозі нажилися на бізнесі з Німеччиною після падіння Берлінської стіни. Ск'явоне розповів, що в них існували комерційні зв'язки з Дортмундом, Мюнхеном та Баден-Баденом.

Місцева влада співпрацювала з мафією?

Колишній мафіозний бос також згадав, що наприкінці 80-их - на початку 90-их Каморра змусила співпрацювати керівників "усіх 106 комун провінції Казерта". Більше того, вона заручилася мовчанням багатьох міністрів та колишнього прем'єр-міністра Чиріако де Міти, сьогодні депутата Європарламенту. За словами Ск'явоне, нелегальний промисел триває й понині.

Колишній бос мафії Карміне Ск'явоне

А це може мати фатальні наслідки для здоров'я мешканців. Щоправда, загальної статистики, яка б підтверджувала підвищену захворюваність на рак у Неаполі та довколишньому регіоні, немає. Однак в одному з населених пунктів випадки онкології підозріло підвищилися: зі 136 у 2008 році до 420 в 2012-му. Екологічний активіст та священик Мауриціо Патричелло обурений бездіяльністю влади: "Якби влада 16 років тому попередила мешканців Казерли та Неаполя, що ми можемо померти від раку через отруйні відходи, то принаймні молодші спакували б валізи та виїхали звідси".

Джерело:  Deutsche Welle

Оцінка: 
0
No votes yet