Прогресивні міста прокладають шлях до відновлюваного майбутнього

Деякі міста по всьому світу отримали спеціальне визнання від Всесвітнього фонду природи (WWF)  за вражаючі заходи проти зміни клімату.


Цього року зі 163 учасників-міст у змаганні за найкраще проведення Години Землі (Earth Hour City Challenge (EHCC)) було обрано 34 фіналісти з 14 країн-учасниць. Тепер експертне журі перегляне усі заходи та зобов’язання, які оголосили ці міста, та в кінцевому рахунку визначить одного лідера зі стійкості у кожній країні для нагородження національних переможців Години Землі, яке буде проводитися 27 березня у Ванкувері, Канада.

Змагання міст за найкраще проведення Години Землі було засноване для мобілізації дій в різних містах на підтримку переходу світу до стійкого майбутнього з відновлюваною енергією.
«Дуже надихає зростаюча кількість міст, що прагнуть зменшити свою залежність від викопного палива та здійснюють великий крок в напрямку переходу до майбутнього з відновлюваною енергією», сказала Карина Боргстром-Хенссон (Carina Borgstr?m-Hansson), PhD, керівник змагання міст за найкраще проведення Години Землі від Всесвітнього фонду природи.
«Незважаючи на їхні похвальні зусилля, міста не в змозі зробити цього самотужки. Якщо ми збираємося захистити світ від небезпек зміни клімату, в той же час задовольнивши потреби людини, потрібні радикальні зміни в інвестуванні. До того ж місцеві уряди, національні політики, бізнесмени та головні фінансові установи повинні стати частиною цього переходу», сказала Боргстром-Хенссон.
Всесвітній фонд природи тісно співпрацює з ініціативою «Місцеві уряди за стійкість» (Local Governments for Sustainability  (ICLEI)) у мобілізації міст на  участь у змаганні та в наданні їм можливості відзвітувати через Карбоновий кліматичний реєстратор міст (carbonn Cities Climate Registry (cCCR)).
«Будучи головним партнером, ICLEI з гордістю підтримує Всесвітній фонд природи в організації змагання міст за найкраще проведення Години Землі, яке зростає, перетворюючись на важливу всесвітню ініціативу з нагородження досягнень міст у стійкості шляхом активної участі у наших проектах: Місто-учасник, Регіональні Бюро, та в нашій глобальній звітній платформі «Карбоновий кліматичний реєстратор міст», каже Гіно Ван Бегін (Gino Van Begin), генеральний секретар в ICLEI.
Ці 34 міста є претендентами на звання столиці Години Землі 2014 за те, що продемонстрували щиру прихильність до створення стійких міст:
Бельгія: Антверп, Брюссельський столичний регіон, Гхент
Бразилія: Бело Хорізонте, Ріо-де-Жанейро, Сан Пауло
Канада: Едмонтон, Норс Ванкувер, Сюррей
Колумбія: Меделлін, Монтерія
Данія: Копенгаген
Фінляндія: Леппінранта
Індія: Кочін, Коімбаторе, Хидеребед
Індонезія: Семаранг, Богор
Мексика: Мехико, Муніципалітет Агуаскальєнтес, Пуебла
Південна Африка: Кейп Таун, Дурбан
Південна Корея: Сеул, Сувон
Швеція: Ескілстуна, Стокгольм, Векше
Таїланд: Хунган, Муангкленг, Нонгсамронг
США: Боулдер, Чикаго, Клівленд

Ми любимо міста


WWF заохочує людей з усього світу проявляти свою підтримку вражаючим зусиллям, які здійснюють міста на шляху до стійкості, та брати участь у кампанії «Ми любимо міста», яка почалась 17 січня 2014. Відвідувачам сайту пропонується проголосувати за свої улюблені міста у переліку з 34 фіналістів та поділитися улюбленими аспектами цих міст через фото і відео. Також відвідувачі можуть залишати поради, як містам стати ще більш стійкими.
АВЕ «Альтернатива», за матеріалами WWF

 

Оцінка: 
0
No votes yet