Продається область на вивіз ! Не дорого...

В квітні – травні 2012 року ряд сільських рад Радомишльського, Коростишівського, Черняхівського, Малинського районів без попереднього обговорення громадськості, під тиском влади, надали дозвіл Дочірньому підприємству НАК «Надра України» «Житомирбурозвідка» на розробку та видобуток ільменіто – титанових руд на площі 6.129 га.

Таке рішення для країни матиме набагато гірші наслідки за Чорнобильську трагедію. Видубуток ільменітів призведе до повного руйнування екосистеми на дуже великій територій. Для того, щоб її відновити знадобиться сотні, ато й тисячі років. Таким рішенням влада знищує дві речі:  питну воду і родючий грунт. Внаслідок вивернення на поверхню глибинних грунтів ( до 150 метрів ) почнуть мутувати мікроорганізми. Значно підвищиться рівень радіації на цій та сусідній території. Людина – це невід’ємна складова екосистеми і в цьому випадку їй загрожує різке зниження імунітету, хвороби крові, пухлини та інший букет інших хвороб. Це справжній злочин проти природи і людства. Чиновники, схоже забули, що природні багатства – власність громадян України, а їм тільки надане право розпоряжатись від імені людей. Такі проекти потребують масштабного обговорення і обов’язкової екологічної експертизи проекту до його початку. Ми вже побачили по Іршанську що потім відбувається з тими землями. Ніхто не вкладає коштів в рекультивацію земель, відновлення екосистеми. Це буде справжня екологічна катастрофа !!!

Дізнавшись про це, громади сіл піднялись на боротьбу. Очолили цю боротьбу у Малинському районі Станіслав Гуменюк, Радомишльському -  Юрій Докиль, Коростишівському - Ольга Фльорко, Олександр Папірний житель м. Радомишля та  інші.
Були проведені сходи сіл, на яких громади зобов’язали депутатів сільських рад скасувати попередні рішення про надання дозволів дочірньому підприємству НАК «Надра України» «Житомирбурозвідка» на розробку та видобуток ільменіто – титанових руд.

Здавалося б, загрозу усунено.

Усього кілька місяців війна не давала про себе знати, щоб, може, з новою силою вибухнути знову. 26 жовтня 2012 р., за два дні до парламентських виборів, на сайті Житомирської обласної ради з’явилися проекти рішень на наступну сесію, яка відбудеться 22 листопада. На сесію були винесені 73 питання, 13 із них спрямовані на знищення Поліського краю, найстрашніше — під номером 19. У документі йдеться: «погодити дочірньому підприємству НАК «Надра України» «Житомирбудрозвідка» отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою промислової розробки Торчинського родовища титанових руд на території Радомишльського, Черняхівського, Коростишівського районів загальною площею 6129 га». Всого заплановано по Житомирській області надати дозвіл з метою промислової розробки на площі 30 тисяч га.

Інформацію про такі наміри влади координатори руху опору донесли до відома громадськості. Було вирішено 22 листопада їхати пікетувати Житомирську обласну раду.

Влада робила все для того щоб люди цю акцію не провели : погрожували звільненнями з роботи;  в селі Чайківка скасували рейсові автобуси в день проведення акції;  перевізникам в яких спробували замовити автобуси пригрозили позбавленням ліцензії та інше.

З села Торчин все ж таки вдалося виїхати на приватному автобусі, але в місті Черняхів  чекав чорний мерседес началька місцевого ДАІ. Після переговорів з ним, водій вести людей далі відмовився. Вони були змушені добиратися до Житомира рейсовими автобусами. Решті частині людей вдалося добратися до обласної ради особистим транспортом. Жителів с. Чайківка супроводжували репортери з телеканалу ТВІ. 

І акція була проведена.

Не дивлячись на холод люди стояли до закінчення сесії обласної ради. Вони не вірили ніяким завірянням чиновників, боялися, що питання буде протягнуто з ”голосу”. Адже на сесії обласної ради 7 червня 2012 року  з третьої спроби з голосу  було прийняте рішення про надання дозволу  “Надрам України” на розробку та видобуток ільменіто – титанових руд Красноріченського, Паромівського, Тростяницького, Лівобережного родовищ.

Ці мужні люди отримали маленьку перемогу. Усвідомивши масштаби екологічної трагедії для всієї України, їх починають підтримувати громади інших населених пунктів. Але головна боротьба ще попереду. Люди готові до більш радикальних дій щоб відстояти своє право на безпечне та здорове життя.

ДАВАЙТЕ НЕ БУДЕМО БАЙДУЖИМИ! Адже це стосується всіх нас. Мальовниче Полісся під загрозою зникнення через титанові апетити олігархів. Квітуче Полісся чи пустеля ? Вирішувати саме Тобі !

АКЦІЯ НЕ Є ПОЛІТИЧНОЮ. ПІДТРИМАЙТЕ СЕЛЯН. Подумайте про майбутнє та здоров'я своїх дітей!

Автор      Богдан Докиль

Оцінка: 
0
No votes yet