Практична робота № 3 Складання енергетичного паспорту

Назва: 
Практична робота № 3 Складання енергетичного паспорту

Скачати

 

Практична робота № 3

Складання енергетичного паспорту

 

Якщо добре подумати, можна знайти дуже багато способів економії енергії. Енергозбереження може здійснювати кожен з нас практично всюди. Адже це не вимагає додаткових витрат і залежить винятково від нашої поведінки. Деякі заходи потребують незначних інвестицій для налагодження й удосконалення застосованих технологій.

Скажімо, вашій родині потрібний новий холодильник. Енергоспоживання двох зовні однакових моделей з однаковими функціональними можливостями може значно відрізнятися. Вибравши більш ефективний, ви будете щороку заощаджувати якусь кількість енергії , допоки цей холодильник буде вам служити.

Часто проблему енергозбереження неможливо вирішити зусиллями однієї людини, тому що є певні рішення, які повинні узгоджуватися багатьма людьми. Так, наприклад, опалення квартири забезпечується централізовано з районної тепломережі, систему якої найчастіше необхідно поліпшити. Але для цього слід залучити багато служб і чимало коштів.

Обігрів приміщень. Ми живемо в прохолодному кліматі і тому змушені придумувати штучні методи збереження тепла. Узимку, виходячи на вулицю, ми вдягаємо теплий одяг. А як бути з приміщеннями? Їх обігрівання стало дуже енергоємним і дорогим. Обігрівальні системи були побудовані, коли ціни на енергію були низькими і ефективності використання тепла не надавали належного значення. Разом з тим недосконалість тепломереж часто призводить до нестачі палива, економічні чи технічні проблеми утруднюють підтримання комфортної температури. Та й будинки старої забудови мають дуже низьку енергоефективність.

Проблема енергозбереження полягає не тільки в тому, як доставити достатньо теплоти з мінімальними втратами, важливо зберегти це тепло.

Є безліч способів запобігти втратам тепла в житловому приміщенні. У нових будинках можна істотно знизити потреби в опаленні. Основне правило - застосування утеплення, що утруднює проникнення теплоти через поверхні. До того ж необхідно уникати протягів.

На втрати тепла через стіни припадає 10-30 % усіх втрат тепла в квартирі і 30-50% усіх втрат у будинку, значить теплоізоляція стін і покрівлі зменшить втрати тепла, а витрати на це компенсуються заощадженням енергії.

За допомогою теплоізоляції вікон втрати тепла можна зменшити на 30-60 %: скло з теплозахисним покриттям або друге вікно з одношаровим склом зменшує втрати тепла на 20-30 %; подвійне засклене - на 40 %; вікно з подвійним склом і з теплозахисним покриттям – на 40-50 %; вікно з потрійним склом і з теплозахисним покриттям - на 65 %.

Звичайні заходи із збереження тепла:

- Утеплити вікна для усунення протягів.

- Зовнішні двері повинні щільно закриватися.

- Засклити балкон, тоді холодне повітря не буде потрапляти всередину, а тепле не буде виходити назовні.

- Провітрювати приміщення потрібно часто і короткочасно. Якщо вікна відкриті довго, то втрачається енергія і сильно охолоджуються стіни і стеля.

- Не розташовуйте меблі біля радіаторів чи батарей - це зменшує ефективність опалення.

- Якщо в квартирі є регулятори тепла, то можна частково або цілком відключити подачу тепла на ніч або коли ви йдете на роботу.

- Якщо ваша кімната дуже холодна, утеплити її допоможуть навіть звичайні килими на самих холодних стінах і на підлозі, а також щільні штори на вікнах.

У деяких країнах світу вже побудовано велику кількість нових квартир і будинків взагалі без будь-якої системи опалення. Добре утеплений будинок поєднує у собі приємний внутрішній мікроклімат і низьке енергоспоживання. Для обігрівання будинку протягом зими вистачає тієї теплоти, що виділяється мешканцями будинку, освітлювальними приладами й іншим устаткуванням. У будинку немає протягів, а у вентиляційній системі тепле повітря з будинку нагріває свіже перш, ніж воно надійде в будинок.

Використання гарячої води

Щоб нагріти воду, необхідно багато енергії. У більшості багатоквартирних будинків в Україні користування гарячою водою раніше було майже “безкоштовним”, і рівень споживання став вищим, ніж в інших європейських країнах. Дані про витрати гарячої води свідчать, що одна людина в Україні витрачає значно більше енергії на гарячу воду, ніж у розвинених країнах.

... за рік з одного крана втрачається 2000 літрів води, якщо з нього витікає лише 10 крапель за хвилину.

... їжу можна приготувати незалежно від того, кипить вона на великому вогні чи на маленькому, оскільки температура кипіння не перевищує 100оС.

Приймайте душ, а не ванну. Для миття під під душем витрачається менше води, ніж для наповнення ванни. Душ звичайного типу витрачає в середньому 26 л/хв при повному напорі води і 10л/хв при звичайному комфортному використанні душу. Енергозберігаюча душова насадка, при її використанні, дає можливість зменшити витрати води при використанні душу до 10л/хв при повному напорі і 7,5л/хв при звичайному комфортному душі.

Освітлення. Використання сучасної освітлювальної техніки (енергозберігаючі лампи, освітлювальні системи) дозволяє заощаджувати до 75 % електроенергії.

Економне використання освітлення полягає у відповідності потреб у освітленні і освітлювальної техніки. Багатолампова люстра на стелі забезпечує освітлення всього приміщення, але призводить до небажаного утворення тіні при роботі за письмовим столом, швейною машиною, у куточку з іграшками. Цілеспрямоване місцеве освітлення, незважаючи на меншу потужність ламп, забезпечить кращу освітлюваність.

...електричні лампи і прилади зазнають вели­кого навантаження в момент увімкнення? Для продовження терміну служби приладів вам на­лежить не вимикати їх, якщо ви знаєте, що не­забаром вам треба буде знову ними користува­тися.

...телевізори й інші прилади, що мають функ­цію “stand-by” споживають електрику, навіть якщо вони вимкнені за допомогою дистанцій­ного керування. Для повного відключення вночі використовуйте кнопку вимикання, щоб зберегти енергію і знизити небезпеку пожежі.

... світлі стіни відбивають 70-80 % світла, у той час як темні відбивають тільки 10-15%?

 

Завдання 1. Дослідити вдома енергоспоживання побутових приладів за місяць, скориставшись відповідними технічними паспортами. У випадку відсутності інформації, скористатись таблицею 1.

 

Таблиця 1

Тип приладу

Специфікація

Споживання енергії

Холодильник

Об’єм < 250 л

325 кВт∙рік

Об’єм > 250 л

580 кВт∙рік

Морозильна камера

Вертикальна 190л

500 кВт∙рік

Горизонтальна 300л

500 кВт∙рік

Пральна машина

Цикл з найбільшим енергоспоживанням

2,19 кВт∙год/цикл

Посудомийна машина

 

1,9 кВт∙год/ цикл

Освітлення

 

100 Вт

75 Вт

60 Вт

 

 

Завдання 2. Підрахувати, скільки енергії витрачається для нагрівання води, яка використовується у душі. Для цього спершу необхідно визначити витрату води в л/хв h. Загальна витрата води під час користування душем:

V = ht,

де t – час користування душем, хв.

Для нагріву 1 л води на 1 ºС необхідно 4,2 кДж енергії. Температура холодної водопровідної води дорівнює приблизно 6 ºС. Приблизна температура гарячої води складає 50 ºС.

Отже, для нагрівання води душу потрібно:

E2 = 4,2∙VΔT (кДж)

ΔT – різниця температур.

Отримане значення помножити на кількість разів прийому душу на місяць.

Завдання 3. Розрахувати витрату енергії при використанні освітлення:

E3 = nPt,

де n – кількість ламп освітлення у приміщенні; P – їх потужність (Вт); t – час роботи однієї лампи протягом 1 місяця (год).

Завдання 4. Розрахувати особисту частку у споживання електроенергії E4 при користуванні міським транспортом. В середньому поїздка в тролейбусі чи трамваї в розрахунку на одного пасажира відповідає споживанню енергії 0,6 кВт (800 кВт 1 тролейбус споживає за 1 добу, приклад - 80000 кВт/добу споживає 96 трамваїв, пасажирооборот – 130000 чол/добу).

Якщо користуєтесь автомобільним транспортом, то потрібно розрахувати кількість необхідного пального за поїздку:

M = ml/100км,

де m – витрата палива автомобілем/автобусом на 100 км; l – відстань проїзду, км.

Поділивши  М на кількість пасажирів, отримаємо Вашу долю в споживанні пального - q. 1 літр пального приблизно відповідає енергії 10 кВт.

E4 = q∙10

Завдання 5. Розрахувати кількість природного газу або вугілля, яку необхідно спалити для отримання енергії, розрахованої за попередніми завданнями. Питома теплота згоряння природного газу – 11,4 кВт/м3, вугілля – 8,1 кВт/кг.

Оформити енергетичний паспорт у наступному вигляді:

 

Назва

Витрачена електроенергія, кВт/місяць

Необхідна кількість природного газу

Необхідна кількість вугілля

Побутові прилади (разом)

 

 

 

Холодильник

 

 

 

Мікрохвильова піч

 

 

 

Пральна машина

 

 

 

Телевізор

 

 

 

Комп’ютер

 

 

 

Електрочайник

 

 

 

Праска

 

 

 

Інші прилади

 

 

 

Нагрів води

 

 

 

Освітлення

 

 

 

Користування транспортом

 

 

 

Всього

 

 

 

 

Скачати

Формат: 
doc
Розмір: 
67 кБ