Потужності відновлюваної енергетики зросли майже вдвічі за останні дев’ять років

За останні дев'ять років глобальні потужності відновлюваних джерел енергії зросли майже вдвічі – з 800 гігават до 1 560 гігават, при цьому сонячна і вітрова енергетика показали найбільше зростання. Про це повідомляє прес-служба АВЕ «Альтернатива». Відповідно до REN21 Renewables 2014 Global Status Report, у всьому світі сонячних фотовольтаїчних потужностей зараз в 53 рази більше, ніж у 2004 році, в той час як потужності вітроенергетики зросли майже в сім разів.

У 2004 році тільки 48 країн мали визначені цілі в відновлюваній енергетичній політиці, в порівнянні з 144 країнами наприкінці 2013 року. Крім того, нові інвестиції в відновлювані джерела енергії зросли з 39,5 млрд. дол. США в 2004 році до 214,4 млрд. дол. США в 2013 році. Незважаючи на те, що глобальні інвестиції в фотовольтаїку знизилися приблизно на 22 % з 2012 року, нові установки потужностей збільшилися більш ніж на 27 %.

 

Доповідь також показує, що Китай сьогодні є лідером вітроенергетики – з 16,1 ГВт нових доданих потужностей в 2013 році. У Сполучених Штатах цей показник становить всього 1,1 ГВт в 2013 році, але вони, як і раніше, йдуть на другому місці за Китаєм за загальною кількістю встановлених потужностей. Німеччина посідає перше місце з великим відривом за встановленими потужностями фотовольтаїки, проте ж нові додані потужності в 2013 році в цій країні склали всього 3,3 ГВт, у порівнянні з 11,8 ГВт в Китаї. Після Німеччини і Китаю в першій п'ятірці за кількістю встановлених фотовольтаїчних потужностей розташувалися Італія, Японія і США.

Гідроенергетика, як і раніше, є домінуючим відновлюваним джерелом енергії, з глобальними потужностями, що досягають 1 000 ГВт. Китай є світовим лідером в гідроенергетиці, за ним слідують Бразилія і США. До речі, якщо не враховувати гідроенергетику, а подивитися на прогрес всіх інших відновлюваних джерел енергії, статистика виглядає ще більш вражаюче – потужності інших відновлюваних джерел енергії зросли з 85 ГВт в 2004 році до 560 ГВт наприкінці 2013 року.

Зростання відновлюваних джерел енергії створює нові робочі місця в даній сфері. Дане зображення не враховує великомасштабну гідроенергетику, а якщо брати до уваги ще й її, то цифри будуть ще більш значними.

 

АВЕ «Альтернатива» за матеріалами inhabitat com и treehugger com

Оцінка: 
0
No votes yet