Підвищення обізнаності населення про енергозбереження.

ДолученняРозмір
Image icon лого проекту.JPG804.32 КБ
З січня 2011 року в м.Здолбунові стартував екологічний проект «Підвищення обізнаності населення про енергозбереження. Впровадження заходу енергозбереження».
Проект здійснюється ГО «Фізкультурно-оздоровчий реабілітаційний клуб «ТОНУС» за фінансової підтримки Програми малих грантів Міжнародного екологічного фонду (ПМГ/ГЕФ) Програми Розвитку ООН (ПРООН) в Україні. Ще одним стратегічним партнером проекту виступила Здолбунівська міська рада.

Програма малих грантів GEF співпрацює з громадами у всьому світі з метою подолання найбільших екологічних проблем. Програма малих грантів (ПМГ) впроваджується у 122 країнах світу і надала більше ніж 12 тис. грантів. ПМГ підтримує проекти неурядових організацій та громад, демонструючи, що діяльність громади може бути добре збалансованою між потребами людини та екологічними викликами.

Програма малих грантів GEF в Україні започаткована у 2010 році, тривалість програми 10 років. У перший рік діяльності в Україні географічною територією програми є Рівненська, Чернігівська, Житомирська і Луганська області. ПМГ ГЕФ в Україні підтримуватиме місцеві громади в пілотних областях у їхніх намірах внести вклад у охорону глобального довкілля. Планується, що кожного року ПМГ в Україні розширюватиме співпрацю і надасть підтримку в усіх областях України.

Меморандум про співпрацю у даному проекті між головою ФОРК «ТОНУС» Олегом Панасюком та директором Представництва Програми Розвитку ООН Рікардом Рігером був підписаний в кінці минулого року. Офіційно стартував проект після візиту до Здолбунова трьох представників ПРООН на чолі із національним координатором пані Світланою Нігородовою. В ході робочої поїздки відбулася презентація проекту в залі засідань міської ради, зустріч із активом проекту та міським головою м.Здолбунів Ігорем Ольшевським. До речі, після розмови із очільником міста представники ПРООН зауважили, що не так часто можна побачити таке порозуміння й співпрацю влади й громадських організацій.

Головною метою проекту є підвищення обізнаності громадян про заходи енергозбереження на прикладі заміни вікон в дошкільних навчальних закладах.

Директор проекту, Олег Панасюк, голова ГО ФОРК «ТОНУС», депутат Здолбунівської районної
ради, розповів:
«Проблема обслуговування комунальних закладів не нова для Здолбунова. В деяких дитячих садочках уже впровадженно певні енергозберігаючі технології (реконструйовано систему
опалення з врахуванням сучасних розробок). Приміщення дитячих садочків будувалися у 50-70-х роках минулого століття, більшість вікон має великі розміри, що в перерахунку на кількість вікон дає надзвичайно велику площу охолодження. На жаль, 75% всіх вікон у цих закладах перебувають у вкрай незадовільному стані, потребують капітального ремонту. Заміна старих дерев’яних, що відслужили своє, вікон дозволить відчути значну економію тепла, й, відповідно, коштів, за рахунок споживання менших обсягів природного газу для опалення. Це в свою чергу зменшить викиди в навколишнє середовище й автоматично знизить використання невідновлюваних енергетичних ресурсів. Впровадження проекту матиме не лише екологічний, економічний, а й соціальний ефект – в закладах покращиться внутрішній мікроклімат для дітей та персоналу».

Тому одним з важливих заходів проекту є заміна вікон у дитячих садочках «Дзвіночок» та «Грайлик» міста Здолбунів. Економічний та екологічний ефект таких заходів буде проілюстровано порівнянням двох етапів енергоаудиту, під час якого буде оцінено ефективність використання паливно-енергетичних ресурсів і розроблено ефективні заходи для зниження витрат закладів.

Також в рамках проекту передбачено інформування населення про важливість енергозбереження та використання в побуті енергозберігаючих технологій. Заплановано провести два
інформаційні семінари, конкурс молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище - 2011», цикл презентаційних заходів для старшокласників району. виготовлення і розповсюдження інформаційних матеріалів.

Про хід реалізації проекту буде постійно розміщуватися інформація в друкованих ЗМІ» та на Інтернет-порталі www.impuls.rv.ua, який є інформаційним партнером проекту.

Мар’яна Семенюк,
координатор проекту.

Оцінка: 
0
No votes yet