Острів в Північному морі збирається стати водневим центром з потужністю електролізу до 10 ГВт

 

Віддалений німецький острів Гельголанд (Helgoland) в Північному морі є центром обслуговування оточуючих його офшорних вітрових електростанцій, потужність яких сьогодні становить 2,5 ГВт.
 
Місцева влада в кооперації з представниками бізнесу розробили проект AquaVentus.
 
Суть його в наступному.
 
Офшорна вітроенергетика - ідеальна технологія для виробництва водню методом електролізу. У той же час постачання електроенергії від віддалених морських вітрових електростанцій на сушу для подальшого виробництва водню - захід дороге. Дешевше, на думку авторів концепції, буде виробляти водень на місці і транспортувати його на берег за єдиним магістральним трубопроводом, до якого газ буде стікатися від окремих офшорних станцій і морських / острівних електролізних установок.
 
За оцінками AquaVentus, зелений водень, вироблений безпосередньо в морі, а потім транспортується по трубопроводу на берег, буде коштувати близько 0,06-0,12 євро за кілограм (див. Ілюстрацію), у порівнянні з 0,54-0,71 євро за кілограм H2 в разі електролізу на суші [ймовірно, мова йде про «інфраструктурну складову» вартості зеленого водню, а не його повну вартість].
 
На першому етапі до 2025 року планується побудувати 30 МВт потужностей електролізу. До 2030 року потужності можуть вирости до 5 ГВт, а до 2035 року до 10 ГВт. У довгостроковій перспективі в Північному морі планується «добувати» до мільйона тонн зеленого водню.
 
«Менш ніж через 10 років зелений водень з Північного моря стане звичайним явищем», - говорить бургомістр Гельголанда Йорг Зінгер.
 
Проект AquaVentus знаходиться на початковій стадії, і сьогодні ми не можемо бути впевнені в його успішній повномасштабній реалізації. У будь-якому випадку він є цікавим прикладом амбітних місцевих ініціатив, що передбачають і, в кінцевому підсумку, що підтримують національні плани. Нагадаю, ФРН прийняла свою водневу стратегію в червні поточного року.
 
Слід зазначити, що проект підтримується німецьким енергетичним концерном RWE, що є одним з найбільших операторів офшорних вітрових електростанцій у світі, що підвищує шанси на його успішну реалізацію. 
Оцінка: 
0
No votes yet