Остап Семерак: «Сонячні електростанцій в зоні відчуження наблизять Україну до запровадження екологічно чистої енергетики»

Відродження Чорнобильської зони необхідно розпочати із використання  її потенціалу для запуску відновлювальних джерел енергії. Про це Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак сказав в інтерв'ю  виданню «Bloomberg».

«У нас є лінії електропередач високої напруги, які раніше використовувалися для атомних станцій, територія і люди, підготовлені  для роботи на  електростанціях», - розповів Остап Семерак.

Міністр повідомив, що дві інвестиційні компанії з США та чотири канадські енергетичні компанії висловили свій інтерес до Чорнобильського сонячного комплексу.

«Європейський банк Реконструкції і Розвитку також розглядає можливість фінансування, хоча наразі переговори знаходяться на ранній стадії»,- зазначив Остап Семерак.

Міністр  також впевнений, що перехід до сонячної енергії в Чорнобильській зоні допоможе Україні наблизитися до Європейського Союзу і вплинути на громадську думку жителів в зонах конфлікту біля російського кордону.

«У нас визначені пріоритети, що відповідають європейським, а це означає, що ми намагаємося запровадити найкращі стандарти щодо збереження навколишнього середовища і впровадити екологічно чисту енергетику. Ми хочемо бути успішною країною і маємо показати людям в зоні конфлікту, що життя в Україні краще і комфортніше», - зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Джерело: Міністерство екології та природних ресурсів України

Оцінка: 
0
No votes yet