ООН: Все менше часу на відвернення негативних наслідків зміни клімату

Група експертів, призначена Організацією Об’єднаних Націй, заявляє про необхідність проведення негайних заходів задля відвернення найгірших наслідків зміни клімату. У доповіді, опублікованій в неділю Міжурядовою групою експертів зі зміни клімату, йдеться про те, що людство все ще може уникнути найгірших наслідків зміни клімату, але для цього уряди всіх країн повинні здійснити масштабні заходи зі скорочення викидів вуглецю.

До середини століття глобальні викиди парникових газів повинні бути скорочені на 40-70% порівняно з 2010 роком, щоб обмежити підняття глобального середнього рівня температури 2 оС / 3,6 ОF  відносно до індустріального рівня. На думку науковців, перевищення цих допустимих рамок підняття рівня температури призведе до серйозних наслідків, в тому числі до танення льодовиків, масового вимирання рослинного і тваринного світу, нестачі продовольства, повеней та екстремальних погодних явищ. За останні 33 роки глобальний середній рівень температури зріс приблизно на 1,5 ОF.

Міжурядова група експертів зі зміни клімату також попередила, що масштабна бездіяльність вже має негативні наслідки: в період 2000-2010 років викиди парникових газів зростали швидше, ніж в у кожному з трьох попередніх десятиліть. Тим не менш, на думку експертів, існують певні причини для оптимізму. В багатьох країнах, таких як Данія, Німеччина та штати США, збільшується використання вітрової та сонячної енергії. Витрати, пов’язані з відновлюваними джерелами енергії, швидко зменшуються, що робить їхній розвиток у великих масштабах більш практичним.

Розвиток відновлюваних джерел енергії може також сприяти розвитку світової економіки і потенційно може збалансувати витрати, пов'язані з пом'якшенням наслідків зміни клімату.

«Ця доповідь демонструє глобальні економічні можливості, якими ми можемо сьогодні скористатись, якщо зосередимось на проблемі зміни клімату, - сказав державний секретар Джон Керрі. – Процес зміни клімату є однозначним, і з кожним роком, відкладаючи рішучі дії, ми збільшуємо необхідні витрати на подолання його негативних наслідків. Але сконцентрувавшись на похмурих реаліях, ми можемо не помітити перспективи, що є перед самим носом».
Для обмеження підвищення глобального середнього рівня температури не більше, ніж на 2 оС, що є метою політики щодо зміни клімату, потрібно перш за все прагнути до істотного скорочення викидів парникових газів, - сказав співголова Міжурядовою групою експертів зі зміни клімату Отмар Еденгофер. – Є чітке послання від науковців: щоб уникнути небезпечного змін клімату, ми повинні змінити свій звичний підхід до ведення бізнесу». 

АВЕ «Альтернатива» за матеріалами time . com

Оцінка: 
0
No votes yet