Нью-Йорку є чим пишатись і до чого прагнути

Стримування викидів, що призводять до глобального потепління, та розбудова економіки чистої енергії є критичними для майбутнього штату Нью-Йорк та здоров’я і добробуту всіх жителів. Цього тижня губернатор Куомо представив кілька визначальних ініціатив, що стосуються чистої енергетики та клімату.

 

В Державній доповіді про стан Штату підмічені деякі з найголовніших та найбільших вражаючих здобутків Штату у сфері чистої енергетики протягом останніх років.

 

  • Розширення високо успішної сонячної енергетичної програми NY-SUN, яка вже досягла того, що Нью Йорк отримав 300 МВт сонячної енергії – це показове зростання протягом останніх 5-ти років. Штат анонсував свої плани з розширення програми із залучення одного мільярду доларів США інвестицій для досягнення 3тисяч мегават чистої сонячної енергії за 10 років. Це приголомшливе десятикратне збільшення порівняно з нинішнім рівнем та достатня кількість енергії для того, щоб забезпечити 465 тисяч домівок у Нью-Йорку, скоротити рівень викидів парникових газів на 2,3 мільйони тон на рік, що рівноцінне вилученню з доріг міста 435 тисяч машин, та створити більше 13 тисяч нових робочих місць.
  • Запуск Нью-Йоркського Зеленого Банку на мільярд доларів США, який працює на засадах партнерства з приватним сектором для усунення бар’єрів на фінансовому ринку чистої енергії.
  • Встановлення цілі створити 2 500 нових заправних станцій для електромобілів до 2018 року – важливий крок до очищення транспортної системи штату.
  • Початкові кроки до розвитку широких, ще неіснуючих, офшорних вітрових ресурсів. Планується відкриття вітрової станції у відкритому морі Нью-Йорка в 2014 році.

В Державній доповіді про стан штату на 2014 рік була також оприлюднена велика кількість ініціатив з нових видів чистої енергії та кліматичної стійкості, включаючи наступні:

По-перше, губернатор представив унікальну та цікаву програму, що називається NYPrize, що являє собою змагання за 40 мільйонів доларів США для допомоги побудувати громадські мікромережі для 40 тисяч сусідів. Як пояснюється у звіті, ці нові енергетичні системи будуть поєднувати місцеві джерела чистої енергії з мікромережею – автономними енергетичними системами, які можуть функціонувати як «острови енергії» під час відключення енергії в мережі, що дозволить громадам зберігати доступ до електроенергії та тепла. Це може бути важливою стратегією кліматичної стійкості громад, тут досягається дві мети: представлена технологія постачання чистої енергії та захист незахищених груп громадян від майбутніх суперштормів.

По-друге, губернатор оприлюднив нову програму з розвитку сонячної енергетики в школах та громадах під назвою Community Solar NY, яка допоможе 5 тисячам нью-йоркським державним школам профінансувати та встановити на свої дахи сонячні станції, зменшивши при цьому платню за електроенергію та покращивши стан довкілля. Ця програма на чолі з Місцевою владою Нью-Йорка з питань енергетики та Місцевою владою Нью-Йорка з енергетичних досліджень та розвитку планує використовувати школи з сонячними станціями як демонстраційні майданчики для того, щоб поширювати сонячну енергетику на цілі райони, згуртовуючи громади навколо переваг від використання сонячної енергії. Програма також передбачає певні відшкодування таким школам залежно від того, скільки місцевих жителів наважаться перейти на сонячну енергію.

Наостанок, Державна доповідь про стан штату включила цілі групи нових ініціатив, які спрямовані на вирішення проблем зміни клімату в "новій реальності", що характеризується частішими та екстремально суворими проявами погодних умов. Через три найбільші шторми, що зачепили штат Нью-Йорк протягом лише останніх 18 місяців, губернатор планує надати 17 мільярдів доларів США для підсилення стійкості громад Нью-Йорка до екстремальної погоди, включаючи 1,4 мільярда доларів для необхідного проекту зі зміцнення та покращення електроенергетичних систем, для оновлення захисту заводів та систем очищення стічних вод, 1,9 мільярдів доларів на проекти із захисту берегів та подальшу підтримку природних об’єктів інфраструктури, таких як водно-болотні угіддя, відновлення пляжу.

Як завжди, анонсування – це лише перший крок, а впровадження буде, коли «гума торкнеться дороги». Велику роль будуть відігравати деталі, та й подальша робота має важливе значення: у Нью-Йорку залишається ще багато роботи для прогресу в галузі чистої енергетики.

АВЕ «Альтернатива», за матеріалами renewableenergyworld.com

Оцінка: 
0
No votes yet