Нідерланди першими відкривають сонячну велосипедну доріжку для загального користування

На першій у світі сонячній велосипедній доріжці в Нідерландах незабаром зможе проїхатися будь-який бажаючий! Дорога, що з'єднує Амстердам з його передмістями – Кроммені і Вормервеер, являє собою 70-метрову ділянку проїжджої частини на сонячних батареях. Нова сонячна дорога, вартістю 3 млн. євро була названа SolaRoad і створена в якості першого кроку у проекті, який, за надіями місцевого уряду, передбачає збільшення дороги на 100 метрів до 2016 року. Про це повідомляє прес-служба АВЕ «Альтернатива».

Нідерланди покладають великі надії на сонячну енергію - вже підготовлені плани по використанню її для всього можливого - від забезпечення вуличного освітлення до підзарядки електромобілів. Пасажири розглядають таку доріжку як цікаву і корисну частину свого щоденного маршруту. Очікується, що, в середньому, близько 2000 велосипедистів використовуватимуть її щодня.


Оскільки дорога не може бути пристосована до положення Сонця, панелі будуть генерувати близько 30% менше енергії, ніж ті, що розміщені на дахах. Проте дорога трохи нахилена, щоб забезпечити стік води і досягти кращого кута до Сонця, а її творці очікують, що вона буде генерувати більше енергії у зв'язку з її збільшенням до 100 метрів в 2016 році.
Варто відзначити, що SolaRoad вже не перший проект, спрямований на перетворення доріг і стежинок на поверхні, що виробляють енергію. Solar Roadways є ще одним подібним великим проектом.

АВЕ «Альтернатива» за матеріалами collective-evolution . com
 

Оцінка: 
0
No votes yet