Незвичайна поява риб-весел передвіщає землетрус

За інформацією The Independent і NBC News, вже вдруге за тиждень цю рідкісну рибу виявляють на пляжах Каліфорнії біля міста Океансайд.

Газета UT San Diego пише, що риба довжиною більше чотирьох метрів, викинута на пляжі в Океансайды, привернула увагу цікавих. Поліція Океансайда зв'язалася з організацією «SeaWorld» з Сан -Дієго, дослідницьким інститутом Скріппса та Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень ( NOAA).  Хоча дуже рідко буває, що така риба, що живе на дуже великій глибині, з'являлася поблизу берегів, завзятий любитель дайвінгу виявив в неділю, 13 жовтня, плаваючу у воді біля острова Каталіна друге тіло величезної риби - весла довжиною 5,4 метрів. Знадобилася допомога 12 людей, щоб доставити її на берег.

Згідно з інформацією Морського інституту острова Каталіна, гігантська риба-весло може досягати в довжину більше 15 метрів, і вона є найдовшою костистою рибою в світі. Існування цих риб лягло в основу багатьох в історій і легенд про знаменитих "морських зміїв".

Деякі вчені говорять, що поява риб-весел біля берегів є ознакою наближення сильного землетрусу. Незадовго до руйнівного землетрусу, який стався в Японії у 2011 році, на пляжах у цьому районі було виявлено близько 20 риб-весел, пояснює Марк Бенфілд, дослідник Університету штату Луїзіана.

У Японії риба-весло відома як «Ryugu Tsukai немає», що означає «посланець з палацу океанського бога». Японські рибалки виявили десятки особин цього виду глибинних риб перед землетрусом магнітудою 8,8 балів, що стався в Чилі в березні 2010 року. Кійосі Вадацумі, фахівець в області екологічної сейсмології, заявив для Japan Times, що «риби, які живуть в глибинах океану, більш чутливі до рухів активних розломів, ніж риби, котрі живуть поблизу поверхні».

Оцінка: 
0
No votes yet