Найбільший виробник нафти у світі підтримує розвиток ВДЕ

Росія, найбільший виробник нафти у світі, представила першу державну програму підтримки відновлювальних джерел енергії, надавши субсидії 39 підприємствам "чистої" енергетики.

Росія відібрала проекти загальною потужністю 504 мегават - таке повідомлення було опубліковане на сайті регулятора галузі. Сонячна енергетика виграла найбільшою мірою, отримавши 399 мегават, вітроенергетика взяла менш 10% від запропонованого об'єму.

Президент Володимир Путін затвердив програму субсидування "чистої" енергії в травні з метою зниження залежності від нафти, газу та вугілля і скорочення викидів СО2. Країна планує збільшити частку відновлювальних джерел енергії до 2,5% в енергобалансі вже до кінця десятиліття в порівнянні з 0,8 відсотками нині.

Країна, що має мізерний об'єм енергії, виробленої від вітрових та сонячних станцій, запропонувала 1,100 мегават у вітровій та 710 в сонячній енергетиці, а також декілька проектів в гідроенергетиці. Проекти будуть реалізовані з 2013 по 2017 рр.

"Тендер був досить успішним для сонячної енергетики, продемонструвавши, що російський ринок здатний залучати девелоперів, - зазначив Антон Усачев, керівник Російської Асоціації сонячної промисловості в коментарі для Bloomberg. - Апліканти із сонячними проектами виглядають впевненішими в питаннях дотримання місцевої складової, тоді як нижчий рівень місцевого виробництва устаткування для вітрової галузі міг знизити інтерес до неї".

Росія вже планує другий тендер на червень для 2015-2018 рр. Держава виділить фінансування на 1,645 мегават сонячній та 415 мегават на малі гідростанції.

В.о. директора АВЕ "Альтернатива" Юлія Малько зазначає: "Те, що навіть такі країни, як Росія і Саудівська Аравія розвивають відновлювальні джерела енергії, лише доводить той факт, що без останніх незалежність держав неможлива. І якщо у найбільших виробників нафти все ще є деякий запас міцності, а значить і час - не кваплячись нарощувати альтернативні потужності, Україні, як і більшості країн світу про завтра треба думати вже сьогодні, якщо навіть не вчора".

Оцінка: 
0
No votes yet